banner197

Kadınlarda Cumhurbaşkanlığı Kupası, Yakın Doğu Üniversitesinin

Kadın basketbolunda 25. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı Gaziantep’te Fenerbahçe’ye karşı karşı etkileyici oyun sergileyen Yakın Doğunun

Kadınlarda Cumhurbaşkanlığı Kupası, Yakın Doğu Üniversitesinin

Basketbolda 25. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı Fenerbahçe‘yi 75-59 mağlup eden Yakın Doğu Üniversitesi kazandı. Yakın Doğu Üniversitesi bu sonuçla bu kupayı ilk kez müzesine götürmeyi başardı.
Vaughn ve Birsel Vardarlı Demirmen ile sayı bulan rakibine Vandersloot, McBride ve Cansu Köksal ile karşılık veren Yakın Doğu Üniversitesi, ilk periyodu 13-12 önde bitirdi.
İkinci periyodun yarısında 24-17 önde durumdaki Fenerbahçe devrenin kalanında hız kesip Yakın Doğu’ya geçildi. Devre biterken Yakın Doğu, 39-31 öndeydi.

Etkili performansını müsabakanın ikinci yarısına da taşıyan Yakın Doğu Üniversitesi üçüncü çeyrekte farkı iyice açarak maçın son çeyreğine de 59-41 üstün girdi.
Final periyoduna 7-0’lık seriyle başlayan Yakın Doğu Üniversitesi, bir ara farkı 65-41’le 24’e yükseltti. Son çeyrekte oyunun kontrolünü elinde bulunduran ve rakibinin geri dönüş yapmasına izin vermeyen Yakın Doğu Üniversitesi maçtan 75-59 galip ayrılarak kupanın sahibi oldu.
Yakın Doğu’da McBride 21, Lavender 14, Vandersloot 11, Bahar 10 sayıyla oynayarak şampiyonluğu getiren isimler oldular.
Fenerbahçe’ye Verameyenka’nın 13, Birsel ve Pelin’in 11 sayısı ise galibiyet almaya yetmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER