Milli maçta Ergin Ataman gerginliği

Basketbol Milli Takımı'nın ve Galatasaray Odeabank'ın eski koçu Ergin Ataman, Avrupa Şampiyonası için Ülker Salonu'nda maçları izlemek için akreditasyon ve yer talep etmişti.

Milli maçta Ergin Ataman gerginliği

Ergin Ataman, Avrupa Şampiyonası için Ülker Salonu'nda maçları izlemek için akreditasyon ve yer talep etti. Ancak, Ergin Ataman'a saha içindeki koltuklardan yer verilmedi. Tribünde 15. sırada taraftarın arasındaki koltuğun bileti verilince Ergin Ataman bu duruma tepki gösterdi.

Yaşanan Bu olay hakkında Ergin Ataman'ın yaptığı açıklamalar şu şekilde ;

Yaşanan bu olay hakkında Ergin Ataman, "Uzun süredir Çeşme’deydim. Türk basketboluna uzun süredir hizmet eden bir antrenör olarak ülkemizde düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonasını izlemek için İstanbul’a döndüm.
Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan maçları izlemek için akreditasyon ve yer talep ettim. Gerekirse parasını da ödemeye hazırdım.
Federasyon İstanbul’a gittiğimde bana bilet verdi. Verilen bilet taraftar tribününde 15. sırada bir yer. Maçları koç gözüyle sahaya en yakın yerden izlemek istediğim için 15. sıradan memnun olmayıp TÜBAD derneğinin locasına gittim.

Oraya çıktığımda saha içindeki koltukların neredeyse tamamının boş olduğunu gördüm. Dolu olanlarda ise, kulüp tercümanları, takım menajerleri ve hatta artisler, dizi oyuncuları ve şarkıcılar vardı.
Yine önde oturan turnuvanın asıl kahramanları Türk basketbolundan birkaç ismi görünce federasyon yetkililerine “Maçı yakından takip etmek istiyorum” diye haber yolladım."

- Beni sevmiyor olabilirsiniz..! -

"Ancak bu kez federasyon yetkililerinin gösterdiği yer yine taraftar tribününde ancak 8. sıraydı. Sahanın Ülker Salonu olduğu düşünüldüğünde beni özellikle ön tarafa oturtmadıklarını hissettim.
Beni sevmiyor olabilirsiniz. Ancak Ergin Ataman son 3 sene Milli Takım antrenörlüğü yapmış ve 20 yıldır Türk basketboluna hizmet etmiş bir basketbol adamı.
Kasıtlı şekilde saygısızlık yapıldığı ortada, hem de çok büyük saygısızlık yapıldı. Turnuvayı izlemek için İstanbul’a gitmiştim ama gece ilk uçakla İzmir’e döndüm. Televizyon yayını, bana verilen koltuktan çok daha yakın." sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER