Millilerimiz Rahat Kazandı..

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı, EuroBasket 2017 öncesi hazırlık müsabakasında Karadağ ile karşı karşıya geldi. 12 Dev Adam, parkeden 84-70'lik skorla galip ayrıldı.

Millilerimiz Rahat Kazandı..
Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan hazırlık karşılaşmasında Karadağ’ı 84-70’lik skorla yendi.

A Milli Takım maça Kenan Sipahi, Sinan Güler, Cedi Osman, Barış Hersek ve Semih Erden beşiyle başladı. Mücadeleye iyi başlayan Karadağ, 7. dakikada durumu 18-4’e getirdi. İlk periyotu 23-10 geride kapatan milliler, ikinci çeyreğin başında Cedi Osman’ın sayılarıyla skor buldu ve 13.dakikada farkı 6’ya kadar indirdi (24-18). Baskısını devam ettiren ay-yıldılılar, devreye 43-37 önde girdi.

Üçüncü periyota iyi başlayan milliler, mücadelenin final periyotuna 59-54 üstün girdi. Son periyotta da iyi oyununu sürdüren milliler, maçtan da 84-70’lik galibiyetle ayrıldı.
Maçı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF CEO’su Ömer Onan ve TBF Yönetim Kurulu Üyeleri de takip etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER