Pazar günü oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin daha 18.dakikasında sarı kart gören ve taraftarlarını endişeye sevk eden Belhanda’nın devre arasında Fatih Terim’e ‘Hocam hakem beni atabilir, kafasına yazdı fırsat kolluyor’ dediği iddia edilmişti. Yaptığı ilk faulden sonra Ali Palabıyık tarafından sarı kartla cezalandırılan Belhanda’nın ikinci yarıya çıkmaması kimilerine doğru kimilerine göre yanlış gelirken, Faslı oyuncunun menajerinin sert açıklamaları tartışmalara farklı bir boyuta taşıdı.

Belhanda’nın Galatasaray’a imza atma sürecinde sürekli olarak sarı kırmızılı yönetimle temas halinde olan menajer, derbinin hakemi Ali Palabıyık’a büyük tepki gösterirken, ‘oyuncu devre arasında çıkma istedi’ haberlerine ise ‘Belhanda’nın gördüğü sarı kart doğru muydu?’ karşılığını verdi.

İşte Belhanda’nın Türkiye temsilcisinin açıklamaları…

Belhanda daha maçın başında Ali Palabıyık tarafından acayip bir şekilde sarı kart gördü. Orada yapılan hareket fauldü ama sarı kartı gerektirmiyordu. Hakem Hasan Ali Kaldırım'ı attıktan sonra Younes Belhanda da devre arasında kendisine oynanan oyunu ve Ali Palabıyık’ın art niyetini göz önünde bulundurarak çıkmak istemiş olabilir. Belhanda ikinci yarıya başlasaydı ve yine çok saçma bir gerekçeyle oyundan atılsaydı ne olacaktı? Bu sefer de hem hoca hem oyuncu hedef haline gelecekti. Hakemin durumu zaten belli ikinci yarı nasıl bir maç yönettiği de ortada. Bence Belhanda’nın çıkması ve Fatih Terim’in bu hamlesi doğru bir karardı.


Kaynak:TM Dijital Haber Merkezi