Bu sezon genç oyunculara yaptığı yatırımlarla birlikte adından söz ettiren Fenerbahçe'de bu tutum ocak ayında de devam edecek. Sarı lacivertliler performansıyla dikkat çeken isimlerden biri haline gelen Bertuğ Yıldırım içinm girişimlere başladı. Hatayspor'un genç oyuncusu için Volkan Demirel'in de takımı çalıştırması büyük bir avantaj.


 

'Yeni Haaland' hedefe girdi

Geçtiğimiz günlerde Volkan Demirel’in verdiği röportajda, “Haaland gibi üst düzey seviyelere çıkabilecek bir oyuncu” dediği Hatayspor’un 20 yaşındaki golcüsü Bertuğ Yıldırım, hedeflerden biri haline geldi.


bertuğ yıldırım


Bu sözlerle övmüştü

"Hatay’a geldiğimizde de Bertuğ örneğini vereceğim. Bertuğ 20 yaşında bir genç. Ama acayip bir fizik kalitesi, acayip bir bitiriciliği, acayip bir enerjisi, bitmek bilmeyen bir gücü var. Bunu çok iyi kullanırsa onda da çok iyi bir mesafe kat edeceğiz. Bence Türk futbolunun yetiştirdiği en büyük santrfor olacak. Haaland, Ibrahimoviç... Bu seviyelerin oyuncusu olabilecek bir oyuncudan bahsediyorum. Eğer dediklerimizi yaparsa... Biz yolu göstereceğiz. Bertuğ da yürürse eğer o da Türk futbolu adına çok büyük kazanç olacaktır."