Bir yandan Süper Lig şampiyonluğunu, bir yandan da Türkiye Kupası'nı müzesine götürebilmek  için tüm gücüyle savaşan Beşiktaş, diğer yandan da sezon sonunda sözleşmeleri bitecek 10 futbolcunun durumlarını netleştirmek için çaba harcıyor.

Sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüslemek isteyen Siyah Beyazlı kulüp gelecek sezon kadrosunu kurmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Kara Kartal bazı isimlerle masaya oturup sözleşme yenileme teklifinde bulunurken, bir yandan da kiralık olarak forma giyen futbolcuları kadroda tutmak için yoğun mesai harcıyor.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan oyuncuların son durumu şu şekilde;

ABOUBAKAR
Beşiktaş'ın sezon başında kadrosuna kattığı Aboubakar için opsiyonlu sözleşme imzalanmıştı. Sözleşmeyi tek taraflı feshetme hakkına sahip olan siyah-beyazlı yöneticiler, sezon sonunda Aboubakar'ın sözleşmesini uzatacak..

CENK TOSUN
Siyah Beyazlı takımın 6 aylığına kiralık olarak renklerine bağladığı Cenk'te planlar farklı işleyebilir. Kartal sezon sonunda kiralık sözleşmesi sona erecek futbolcu için Everton'a beklediği teklif gelmezse, 1 sene daha kiralık olarak kadrosunda tutabilir..

GÖKHAN TÖRE
Beşiktaş'ın sezon başında 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladığı Gökhan Töre ile sezon sonunda yolların ayrılma ihtimali bulunuyor. Yuvaya geri dönen yıldız, bu sezon sakatlıklar nedeniyle 17 karşılaşmada forma giyemedi..

GHEZZAL
İngiltere Premier Lig ekibi Leicester City'den kiralık olarak kadroya katılan ve asistleriyle yıldızlaşan Rachid Ghezzal kadroda tutulmak istenen isimlerden. Yıldız futbolcu için Leicester ile görüşmeler yakında başlayacak..

ATIBA
Beşiktaş'ın 38 yaşındaki yıldızı Atiba, futbola devam etmek isterse, Beşiktaş'la 1 yıllık yeni sözleşme imzalayacak. Kanadalı futbolcunun futbol yaşantısını noktaladığı takdirde teknik heyette görev alması bekleniyor..

MENSAH
Siya Beyazlı kulübün Kayserispor'dan kiralık olarak kadrosuna kattığı Bernard Mensah'ın sözleşmesi sezon sonunda sona eriyor. Satın alma opsiyonu 4.5 milyon euro olan Bernard Mensah'ın opsuyonunu kullanmak zorunlu değil..

DORUKHAN TOKÖZ
Beşiktaş'ta kalıp kalmayacağı yılan hikayesine dönen isimlerden biri de Dorukhan Toköz. Beşiktaş'ın sözleşme uzatmak için teklifte bulunduğu futbolcunun sezon sonunda Avrupa'ya transfer olma ihtimali de bulunuyor.

UTKU
Kartal'ın 2017 yılında kadrosuna dahil ettiği kaleci Utku'nun da sözleşmesi sona eriyor. Tecrübeli bir kaleci alması gündeme gelen Beşiktaş'ın, 23 yaşındaki file bekçisi ile sözleşme uzatıp uzatmayacağı netlik kazanmadı..

MONTERO
Beşiktaş'ın Atletico Madrid'den kadrosuna kattığı Montero ile 1+1 yıllık kiralık sözleşme imzalandı. Kara Kartal 22 yaşındaki savunmacı ile isterse sözleşmesini uzatabilecek, isterse 4.5 milyon euro karşılığında kadrosuna katabilecek..

ROSIER
Kartal'a geldiği ilk günden bu yana gösterdiği iyi performansla dikkatleri üzerine çeken Valentin Rosier için Portekiz ekibi Sporting ile görüşmeler başladı. Kara Kartal Fransız futbolcuyu kadroda tutmak istiyor..

Kaynak: Fotomaç