Wolverhampton ile sözeşmesi bittikten sonra Beşiktaş'a transfer olan Romain Saiss, Dünya Kupası sonrasında takımdan ayrılmak istediğini belirtmişti. Beşiktaş beklediği teklifleri alamayınca takımda kalmıştı. Şenol Güneş'in de konuşarak ikna ettiği 33 yaşındaki futbolcuya İngiltere'nin yanı sıra Arap ülkelerinden ilgi vardı ancak sonuçlanmamaıştı. 

ŞENOL GÜNEŞ'TEN TEPKİ

Saiss'le ilgili konuşan Şenol Güneş, “Defansta en güvenilir, en yetenekli oyuncu Saiss. Zaten onu oynattık. Oynuyordu, ‘Ayağım ağrıdı 2-3 gün dinleneyim’ dedi, tamam dedik. Redmond’ın durumu daha farklı, mukavelesi bitti, gidebilir. İki oyuncunun kalmasını da istiyorum, kendilerine de kamuoyuna da söyledim. Buna Tayfur’u da dahil edebilirsiniz. Ama ikisi benim oyuncum değil, Saiss ise benim oyuncum. Redmond’a kulüp teklifini yaptı. 1,5 aydır aynı şey konuşuluyor. Anlaşma tamam, olumlu, haber verecek, ‘geleceğim ama biraz daha bekleyelim.’ Ya gelir ya gelmez, bu çocuk oyuncağı değil. “Saiss iyi bir oyuncu. Bunda bir sorun yok. Sorun oynayıp oynamaması. Oynamasını engelleyen bir durum yok. Bazen oynatmadık, burada Gomez de oynamadı, Cenk de oynamadı. Saiss anlaştığı takımla gitsin oynasın ama kulüp mağdur olmasın." şeklinde yanıt vermişti.

AYRILIK AÇIKLANDI

Siyah-beyazlılardan KAP'a yapılan son açıklamada Al-Sadd'la anlaşma sağlandı. Açıklamada, "Profesyonel futbolcumuz Romain Ghanem Paul Saiss'in Al-Sadd SC kulübüne kesin transferi konusunda; 2.500.000 Avro garanti bedel ve 300.000 Avro şarta bağlı bedel karşılığı anlaşma sağlanmıştır." ifadeleri kullanıldı. 

Romain Saiss siyah-beyazlı takımla 26 maçta forma giyerken 1 gol kaydetti.