Valerien Ismael'in talebi doğrultusunda sağ stoper arayışlarını sürdüren Beşiktaş'ta her geçen gün sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Birbirinden önemli oyuncuları listesine alan siyah beyazlılarda son olarak Daniel Amartey ön plana çıktı. İngiltere'de Leicester City forması giyen Ganalı oyuncu için hem kulübüyle hem de kendisiyle masaya oturulacak. Son teklif ise 2 milyon euro civarında.


Welinton yolcu

Daha önceki temaslarda 2.5 milyon euro talep eden Daniel Amartey için irtibat kopmadı. Afrikalı oyuncunun isteğini makul seviyeye çekmeye çalışan siyah beyazlılarda Welinton ile yolların ayrılması planlanıyor. 1 milyon euro da imza parası talebi bulunan Ganalı yıldız için bayram sonrasında yeni bir harekat daha düzenlenecek. Bonservis de ödenecek olmasından dolayı kasadan minimum harcamanın çıkarılması hedefleniyor.

Daniel-Amartey-warms-up-for-Leicester-City


Daniel Amartey kimdir?

2016 yılında 6.6 milyon Euro gibi bir bonservis bedeliyle Leicester City ekibine giderek kariyerinde yeni bir sayfa açtı. Premier Lig kariyeri boyunca 86 maçta görev alan futbolcunun Transfermarkt verilerine göre güncel piyasa değeri 10 milyon Euro olarak gösteriliyor. Ganalı futbolcu, stoper pozisyonunun dışında sağ bek ve ihtiyaca göre ön liberoda da oynayabiliyor. Tecrübeli futbolcu, Gana Milli takımı'nda 41 kez forma giydi.