Transfer dönemini verimli bir şekilde geçiren Beşiktaş’ta yüzler gülüyor. Sezon öncesi kamp çalışmalarına yeni transferlerin de dahil olması Teknik Direktör Valerien Ismael’in elini rahatlattı. Türkiye Futbol Federasyonuna ait Riva Tesislerindeki kamp çalışmalarını tamamlayan siyah beyazlı ekip Avusturya’ya gitti. 16 Temmuz’a kadar Avusturya’nın Bal Haring bölgesindeki kamp çalışmaları devam edecek. Yeni transferler Cenk Tosun ve Gedson Fernandes için özel bir çalışma programı hazırlandı. Rachid Ghezzal, Romain Saiss ve Kevin N’Koudou da dün kampa katıldı. Sabah ve akşam olmak üzere çift idman yapan siyah beyazlı ekipte teknik ekibin futbolcular ile birebir ilgilendiği öğrenildi. Beşiktaş yönetimi transfer dönemini iyi bir şekilde kullanarak Muleka ve Weghorst’u renklerine bağlamayı başardı. Avusturya kampındaki taktik antrenmanda Boyd ve Hasic öne çıkan isimler oldu. Milli futbolcu Cenk Tosun’un da istekli olması dikkat çekti. Yeniden siyah beyazlı formaya kavuşan forvet oyuncusu sezon öncesi kampını en iyi şekilde tamamlamak istiyor. 

633x358-cenk-boyd-ve-hasice-alkis-1657134298568

Beşiktaş’ın yeni transferleri hazır…


16 Temmuz’a kadar devam edecek olan Beşiktaş kamp çalışmalarına yeni transferlerin performansları damga vurdu. Başta Cenk Tosun olmak üzere Gedson Fernandes’in de takım arkadaşları ile uyumlu olduğu görüldü. Geniş bir oyuncu kadrosu ile Avusturya’ya hareket eden siyah beyazlı ekipte Besar Gudjufi’nin yokluğu dikkat çekti. Makedon oyuncunun neden kamp kadrosunda yer almadığı sorusu taraftarların gündemine girdi. 2004 doğumlu oyuncu ile Beşiktaş arasındaki anlaşma geçtiğimiz sezon tamamlanmıştı. Sözleşme imzalanmamasına rağmen Beşiktaş takımı ile antrenmanlara çıkan Makedonyalı oyuncu taraftarın performansını en çok merak ettiği isim konumunda bulunuyor. Fransız teknik adam Valerien Ismael’in özel ilgi gösterdiği Gudjufi’nin önümüzdeki sezon ilk 11’de yer alması planlanıyor. 

Besar Gudjufi kimdir? Kaç yaşındadır?

29 Mayıs 2004 tarihinde dünyaya gelen Makedonyalı oyuncu, sağ kanat ve forvet mevkilerinde oynayabiliyor. Asıl mevkisi ise sol kanat olarak gösteriliyor. 1.76 boyundaki Besar Gudjufi, top hakimiyetindeki başarısı ile dikkat çekiyor. Vardar Skopje kulübünün alt yapısında yetişen Besar Gudjufi, Makedonya U15 milli takımında da forma şansı bulmuştu. Belasica Strumica forması ile 12 maçta oynama fırsatı yakalayan genç yetenek 2 gol ve 3 asistlik performansıyla takıma katkı sağladı. Besar Gudjufi’nin Beşiktaş kampına önümüzdeki günlerde katılması bekleniyor. Makedonyalı oyuncu ile henüz resmi sözleşme imzalanmadığı için kamp kadrosuna dahil edilmediği öğrenildi. Transferde herhangi bir sorun olmadığı açıklandı.