Hasan Arat ile yeni bir döneme başlayan Beşiktaş, transfer sürecinde 4 oyuncuyla kadrosunu güçlendirdi. Adana Demirspor'dan ayrılan Jonas Svensson, Valentin Rosier'in yerine gelirken stopere de Joe Worrall takviyesi yapıldı. Son günde ise Braga'dan Al Musrati kiralandı, Legia'dan da 10 milyon euro bonservisle Ernest Muçi satın alındı. Alınması muhtemel bir futbolcu ise sezon sonuna kaldı. Galatasaray'ın da takibinde bulunan oyuncu için kulübünden söz alındı.

Al Musrati KAP'a bildirildi

Orta  sahada güçlenmek isteyen Beşiktaş, Braga'da forma giyen Al Musrati'yi satın alma opsiyonu ile kiraladığını duyurdu. Bu sezonun yarısı için 1 milyon euro ödenecek Libyalı yıldızın satın alma opsiyonu ise 11 milyon euro olarak belirlendi. Şartlar karşılanırsa alım hakkı devreye girecek.

Ernest Muçi de kadroya dahil edildi

Beşiktaş'ın son gündeki bir diğer bombası da Ernest Muçi oldu. Arnavut futbolcu için kulübü ile yapılan pazarlıklarda farklı takımlar da bulunmasına rağmen 10 milyon euro ödeme karşılığında anlaşmaya varıldı.

Başar kışın olmadı, yazın gelecek

Yönetim son anlara kadar Hollanda'da De Graafschap forması giyen Başar Önal'ı da renklerine bağlamak için uğraş verdi. Fakat Doetinchem temsilcisi yapılan teklifi kabul etmedi. Sebebi ise yerine alınabilecek bir futbocluları olamamasıydı. Yaz ayları için öncelik hakkı alındı. Son dönemde yerli futbolcularının performansı ile ön planda olan Galatasaray'ın da devreye girdiği ümit milli oyuncu böylelikle siyah beyazlı formaya bir adım yaklaştı. Tahmini bonservisin 1.5 milyon euro seviyeleri olabileceği konuşuluyor.