Beşiktaş yeni sezon için transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz sezon Şenol Güneş'in takımın başına geçmesiyle müthiş bir istikrar yakalayan ve ligi 3. sırada bitirerek Konferans Ligi'ne katılmaya hak kazanan Kara Kartallarda futbolcu arayışları devam ediyor.

Beşiktaş'ta sezonun tamamlanmasıyla birlikte  takımın istikrar abidesi Atiba Hutchinson takıma veda ederek futbolu bıraktı. 10 yıl Beşiktaş'ta top koşturan ve takım kaptanlığına kadar yükselen Kanadalı yıldızın futbolu bırakması sonrası Beşiktaş'ta gözler orta alan için Atiba etkisi oluşturacak dinamik bir isme çevrildi.

Yıldız ismin bonservisi elinde!

Orta alan için aranılan kan Rusya'da bulundu. Rusya liginde Zenit forması giyen Tataristan kökenli Rus yıldız Daler Kuzyaev ile görüşmeler sürüyor.

6 yıldır Zenit forması giyen ve bu sezon sözleşmesi sona eren 30 yaşındaki başarılı orta saha için resmi girişimde bulunuldu. Rusya milli takımının da oyuncusu olan Kuzyaev'in Zenit forması ile 183 resmi maçı bulunuyor.

Rusya liginde arka arkaya 5 sezon kazanılan lig şampiyonluğunda büyük katkısı olan yıldız ismin bonservisin bulunmaması transferde işi kolaylaştırıyor. Şartların sağlanması halinde en kısa sürede resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.