Dünya Kupası'nın bu seneki organizasyonunda en başarılı Afrika takımlarından biri olan Fas, Hırvatistanv e Belçika gibi önemli takımların olduğu gruptan lider çıkarak İspanya'nın rakibi olmuştu. Milli takımın bu başarısındaki en önemli katkılardan biri de Beşiktaş forması giyen Romain Saiss'e aittti. Sezon sakat başlayan ancak sonrasında kalitesini ortaya koyan tecrübeli futbolcu çıkışını Katar'da devam ettirdi ve gözde isimler arasına girdi. Daha önce oynadığı İngiltere ve Arap takımları kendisine ilgi gösteriyor. Yönetim de bonservisi için fikir birliğine vardı.


2+1 yıl sözleşme imzalandı

Beşiktaş sezon başında serbest statüden kadrosuna kattığı Romain Saiss'i KAP'a şu açıklamayı yaparak duyurmuştu; "Profesyonel Futbolcu Romain Ghanem Paul Saiss'ın transferi konusunda Oyuncu ile 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2023-2024 sezonu sonuna kadar iki yıl artı bir yıl opsiyonlu olarak sözleşme imzalanmıştır. Oyuncuya sezon başına net 1.800.000 Avro garanti ücrete ek olarak aldığı süre ve müsabaka türüne göre maç başına azami net 12.500 Avro maç başı ücreti ödenecektir."


 

İstanbul’da çok mutlu

Siyah-Beyazlı idarecilerin, bedelsiz olarak kadrosuna kattıkları Saiss’e, 7 milyon Euro’luk bir teklif gelmesi halinde Saiss’i elden çıkarabilir. Bu rakamın altında gelecek bir öneriyi değerlendirmeden reddetme kararı alan Beşiktaş Yönetimi’nin, oyuncunun hem başarılı performansından hem de liderliğinden yararlanmaya devam etmeye olumlu baktığı kaydedildi. Başta Premier Lig olmak üzere İspanya’dan da kulüplerin radarında bulunan Saiss’in de kariyerine İstanbul’da devam etmeye sıcak baktığı ancak kulüplerin anlaşması halinde tekrar Avrupa’nın yolunu tutabileceği belirtildi.