Şenol Güneş'in Afrika Kupası'nı düşünerek kadrosuna dahil etmek istediği stoper için girişimler devam ediyordu. UEFA'ya teslim edilecek liste öncesinde adeta saniyelerle yarışan siyah beyazlılar, bir süredir görüştüğü David Luiz ile imza aşamasına gelse de deneyimli çalıştırıcının yaşı nedeniyle sıcak bakmamasından dolayı bu konuyu rafa kaldırdı. Sıradaki yıldız ise Eric Bailly oldu ancak taraftar bu hamle için oldukça öfkeli. Sosyal medyada çok sayıda tepki mesajı atılıyor.

Kontratını feshedecek

Villarreal'den transfer edildiği günden bu yana Manchster United'da beklentileri karşılama konusunda istenen seviyeye gelemeyen Eric Bailly son olarak Marsilya'ya kiralandı ancak burada da kötü performansını sürdüdü. Sakatlıklarının yanı sıra kötü bir müdahale gördüğü kırmızı kart sonrasında aldığı süre iyice azaldı. Tekrar döndüğü Manchester ile de bağını koparmak adına görüşmelere başladı.

151 maç kaçırdı

Yaşadığı sakatlıklarla da gündemde olan Fildişili futbolcunun 1 sene daha bulunan kontratı feshedilirse Beşiktaş'a transfer olacak ancak sakatlık konusundaki kötü sicili de göze çarpıyor. Bugüne kadar hem kulüp hem de milli takım formasıyla 151 karşılaşmada çeşitli problemlerden dolayı sahaya çıkamayan 29 yaşındaki futbolcu için taraftarın da tepkisi büyük.

Sosyal medyada mesaj yağdı

Siyah beyazlı taraftarlar David Luiz'in yaşı ve Eric Bailly'nin de sakatlıkları nedeniyle yönetime tepki gösteriyor. Afrika Kupası sürecinde iyi bir stoper izlemek istediklerini dile getiren binlerce kişi, X'te adeta mesaj yağdırdı. En çok güvendikleri Şenol Güneş'in de bu transfere nasıl onay verdiğine şaşırdıklarını söyleyenlerin sayısı da oldukça fazla. Bailly son 3 sezonda sadece 18 karşılaşmada ilk 11 oynayabildi.