Milli takımlara çok sayıda futbolcu gönderen Beşiktaş, antremanlarına yoğun tempoda devam ediyor. Hafta sonunu izinli geçirecek siyah-beyazlılar, 5 günlük süreçteyse güç ve kuvvet depolamaya ağırlık verdi.

Shkupi ile de hazırlık maçı oynayan siyah-beyazlılar, fazla forma şansı bulamayan isimleri görme şansı yakaladı. Beşiktaş, Makedon ekibi 3-0 yenerken; futbolcuların isteği ve hırsının teknik ekibin yüzünü güldürdü.

Önümüzdeki hafta sonu Aytemiz Alanyaspor deplasmanına çıkacak olan Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, pazartesi gününden itibaren taktik çalışmalara ağırlık verecek.

Milli takımlarında bulunan futbolcuların takıma dönmesiyle, sahaya çıkacak 11 belirlenecek.

Ersin, Rıdvan, Kenan, Pjanic, N'Sakala, Vida, Larin ve Atiba’nın milli takımlarındaki performanslarını yakından takip eden analiz ekibi, bu futbolcularla ilgili raporunu da teknik ekibe sunacak. Analiz ekibi, oyuncuların maç analizlerinin yanında antrenmanlardaki atletik durumlarını da milli takımlarından talep edecek.

Sakatlık riskini en aza indirmeyi hedefleyen siyah-beyazlılar, ligin geri kalanı için fire vermek istemiyor.

Diğer yandan tedavisine İngiltere'de devam eden Batshuayi, gelecek hafta İstanbul’a gelecek. Tedavi raporlarını inceleyecek sağlık heyeti, Belçikalı golcünün Alanya deplasmanında oynayıp oynamayacağına karar verecek. 

KAYNAK: TRT Spor