Beşiktaş transfer dönemini hareketli bir şekilde geçirmeye devam ediyor. Siyah beyazlı ekip sağ kanat transferinde mutlu sona ulaştı. Galatasaray taraftarının korkulu rüyası gerçek oldu. 

Beşiktaş sezon hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulu üyeleri ise takımdaki eksikleri tamamlamak için harekete geçti. Siyah beyazlı taraftarın heyecanla beklediği transfer haberleri ardı ardına gündeme düşmeye devam ediyor. Fransız kökenli teknik adam Valerien Ismael önderliğinde çalışmalarını sürdüren Beşiktaş’ta farklı mevkiler için yeni isimler kadroya dahil edecek. Kadrodaki çok sayıda oyuncunun sözleşmesinin sona ermesi ile yeni bir yapılanma dönemine giren Beşiktaş, ilk adımı Gedson Fernandes ile atmıştı. Geçtiğimiz sezona damga vuran Gedson transferinde mutlu sona ulaşan takım Beşiktaş oldu. Galatasaray’ın da hedefinde yer alan oyuncu, Rizespor’a kiralık olarak verilmişti. Transfer sürecinin tamamlanması ile kadrosuna önemli bir ismi dahil eden Beşiktaş’ın hedefinde yine eski bir Galatasaraylı futbolcu yer alıyor. 

Beşiktaş transfer sürecini gizli yürütüyor

Üç büyükler arasındaki rekabetin transfer sürecinde de devam etmesi siyah beyazlı yönetimin gizlilik içerisinde hareket etmesine neden oldu. Özellikle yerli oyuncu havuzunun dar olması kulüplerin zorluk yaşamasına neden oluyor. Geçtiğimiz sezon sergilediği performans ile dikkat çeken Abdülkerim Bardakçı için Beşiktaş’ta devreye girmişti. Oyuncunun Galatasaray ile anlaşması siyah beyazlı taraftarın hayal kırıklığı yaşamasına neden oldu. Benzer bir durum yaşamak istemeyen Beşiktaş yönetimi derin bir sessizliğe gömüldü. 

Beşiktaş’ın sağ ve sol kanadı değişiyor

Kara kartalın transfer çalışmalarındaki ilk hedefi sağ ve sol kanat oyuncuları oldu. Hücum futbolunu tercih eden teknik direktör Valerien Ismael, kanat oyuncularının hızlı ve çevik olmasını istiyor. Bu yüzden genç isimlere yönelen Beşiktaş yönetimi, sürpriz adımlar atmaya başladı. Beşiktaş’ın sol kanat için transfer etmek istediği isim Cabral oldu. Sporting Kulübü’nde forma giyen Cabral için görüşmelerin devam ettiği öğrenildi. 4 milyon euro bonservis bedeli ve sonraki satıştan yüzde 20 pay hakkını içeren yeni bir teklif yapıldı. Sporting’ten gelecek olan yanıta göre transferin sonuçlanması bekleniyor. 

Galatasaray taraftarı çılgına dönecek

Beşiktaş’ın sağ kanat için düşündüğü futbolcu ise Henry Onyekuru oldu. Nijeryalı futbolcunun Türkiye’ye geri dönmek istediği biliniyordu. Trabzonspor ve Adanademirspor’un radarında yer alan Onyekuru’nun Beşiktaş’ın teklifine sıcak baktığı öğrenildi. 25 yaşındaki yıldız futbolcu kariyerinin son döneminde istenilen performansı sergileyememişti. Yunanistan’ın Olympiakos takımında forma giyen Onyekuru 27 maça çıkmış ve 1 gol kaydetmişti. Onyekuru’nun Galatasaray kariyeri ise daha başarılı geçti. 71 maça çıkan Onyekuru 22 gol atarak takımını sırtlayan isim olmuştu. Beşiktaş yönetimi Onyekuru transferini bir an önce tamamlamak istiyor. İmza parası da dahil olmak üzere yüksek bir maaş talebinde bulunan Onyekuru, yönetimden gelecek haberi beklemeye başladı.