Şampiyonluk iddiası ile girdiği sezonda henüz kadrosuna takviye yapamadığı için eleştiri oklarına hedef olan Beşiktaş'ta bir an önce imzaların atılması bekleniyor. Yönetim temaslarını hızlandırsa da şu ana kadar sadece Daniel Amartey adı gündemde. Kampa katılması beklenen Afrikalı futbolcu ile tescil dönemi başlayacak. KAP'a bildirilmesi an meselesi olan deneyimli yıldızın ardından yeni isimler için de görüşmeler de yapılıyor. Ancak bir isim için alınan cevap karşısında geri adım atıldı.

amartey-1

Amartey geliyor

Kadrosunda çok yönlü bir futbolcu bulundurmak isteyen Beşiktaş'ın gündemine daha önce birçok kez olduğu gibi Daniel Amartey geldi. Pazarlıklara başlayan Afrikalı futbolcunun Championship'te oynamak istememesi ve biten kontratı sonrasında teklif sunuldu ve anlaşama sağlandı. 28 yaşındaki futbolcunun kısa sürede kampa katılması bekleniyır.

saiss1

Saiss gidiyor Onana geliyor

Dünya Kupası sonrasında gitmek isteyen ancak Şenol Güneş'in ikna ettiği Romain Saiss bu talebini yeniledi. Güneş'in birçok kez medya üzerinden kalması yönündeki açıklamaları olsa da Faslı futbolcu ayrılmaya niyetli. Yönetim de listesindeki Jean Onana'ya karşılık olarak deneyimli stoperi Lens'e sundu. Eğer anlaşma sağlanırsa iki isim takas edilecek.

besiktasta_redmond_uzuntusu_1684743800_3772

Redmond'a tepki

Geçen sezon kiralık oynayan Redmond ile görüşen ve geçen cumaya kadar süre veren yönetime karşılık İngiliz oyuncu pazartesi karar vereceğini söyledi ancak dönüş yapmadı. Durum karşısında tepkisini dile getiren Şenol Güneş; “Redmond, ‘bana hiçbir hoca güven vermedi’ dedi. E ben güven verdim. Gelmezse hiçbir şey demem. Bizden gittiği anda gitti diye düşünüyorum. Başka kulüple pazarlık yapmıştır diye düşünüyorum. ‘Ben haber vereceğim’ diyor. Geldiği zaman da bu sefer eskisi gibi vermeyeceğim. 1 veriyorsam 500 veririm. Redmond’ın yokluğunda Beşiktaş yok muydu? Redmond’ı istemiyorum demek değil, istemek başka teslim olmak başka. Her oyuncu değerli ama kulüp hepsinden önemli. Bunu anlatamadıktan sonra çok zor. Kulübün 1 lirasını hesaplıyoruz kendimize göre” değerlendirmesini yaptı.

elayis-tavsan

Elayis şoku

Beşiktaş daha önce de istediği ancak bonservisini alamadığı Elayis Tavşan için bir kez daha NEC Nijmegen'in kapısını çaldı. Gelderland ekibine 1 milyon euro öneren Kartal, 3.5 milyon euroluk talep karşısında şoke oldu. Yedek oyuncusu Cissoko'yu 3.5 milyon euroya satan Hollanda temsilcisi Elayis için de buna yakın seviyede bir bonservis bekliyor. Elaysi'in kontratı sezon sonunda bitiyor.