Şenol Güneş yönetiminde yeni sezona hazırlanan Beşiktaş, dün oynadığı Strasbourg maçını 2-1 kazandı. Siyah beyazlıları galibiyete götüren isim Vincent Aboubakar'dı. Kamerunlu yıldız attığı 2 golle takımını uçurmayı başardı. Karatal'da elde edilen zaferin mutluluğu yaşanırken diğer yandan da transferler konusunda yeni gelişmeler var. Daha önce temas kurulan futbolcudan dönüş alamayan kurmaylar, alternatifi için operasyon başlattı.

jean onanan

Onana KAP'a bildirildi

Beşiktaş'ın uzun süredir görüşmelerinde bulunduğu ve İstanbul'a getirdiği Jean Onana, dün akşam saatlerinde KAP'a bildirildi. Kulüpten yapılan açıklamada; "Profesyonel futbolcu Jean Emile Junior ONANA ONANA transferi konusunda kulübü ve kendisi ile anlaşmaya varılmıştır. RC LENS kulübüne toplam transfer bedeli olarak 4.037.500 Avro ödenecektir. Oyuncu ile 2023-2024 sezonundan başlamak üzere 4 sezon için anlaşmaya varılmıştır. " denildi.

amartey-1

Daniel Amartey de imzaladı

Turnuva nedneiyle her ne kadar Afrikalı oyunculardan yana şikayetçi olsa da Amartey'in peşine düşen Şenol Güneş'in ardından harekete geçen yönetim işi bitirdi. Afrikalı yıldız da dün sabah saatlerinde İstanbul'a geldi. Ganalı futbolcu kendisini siyah beyazlılara bağlayan kontratı imzaladı. Beşiktaş'ın resmi hesaplarından yapılan açıklama ile 28 yaşındaki oyuncuya hoş geldin denildi.

roberto-pereyra

Pereyra'da durum kötü

Beşiktaş'ın Udinese'den ayrılmasının ardından görüşmelelrde bulunduğu Roberto Pereyra ilk etapta İstanbul fikrine sıcaktı ve para konusunda da anlaşma sağlanmıştı ancak sonrasında eşinin ve ailesinin İtalya veya ülkesi Arjantin'e sıcak bakması nedneiyle fikrini değiştirdi. Yönetime de dönüşü geç olunca Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibi rotasını farklı bir isme çevirdi.

lanzini-2

Hedef Lanzini

Roberto Pereyra'dan istediği yanıtı alamayan Beşiktaş, daha önce pek çok kez listesine giren ancak bir türlü transfeirni gerçekleştiremediği Manuel Lanzini ile ilgilenmeye başladı. West Ham'dan ayrılan tangocunun boşta olması sebebiyle bonservis ödemeyecek yönetim, menajerini de İstanbul'a çağırdı. Eğer görüşmelerde mesafe kat edilebilirse imzalar atılacak.