Ahmet Nur Çebi'den bomba açıklamalar

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, gelecek sezon izlenecek transfer politikası hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi'den bomba açıklamalar

Ahmet Nur Çebi, Ümraniye Nevzat Demir Tesislerinde basın mensuplarının sorularını yanıltladı.

- 25 milyon euro vermemiz mümkün değil! -

Anderson Talisca'nın transfer durumu hakkında bilgi veren Çebi, "Talisca formu itibari ile gündemde olan bir oyuncu. Biz de onun bu formundan çok mutluyuz. Bir yıl daha sözleşmemiz var ve kendisi de kalmak istediğini her fırsatta söylüyor. Ama transferin de bazı gerçekleri var. Benfica eğer Talisca'yı satmak isterse anlaştığı rakamı önce bize teklif etmek zorunda. Eğer biz önerdikleri rakamları kabul edersek bizde kalır, kabul etmezsek ve bu çok önemli bir ayrıntı oyuncunun kendiside gitmek isterse başka takıma gider .Buna yapacak bir şey yok. Çünkü zaten satın alma opsiyonu 25 milyon Euro ve bizim bu rakamı vermemiz mümkün değil. Ama bir gerçek var; Benfica eğer Talisca'nın değerini daha da artırmak istiyorsa bir yıl daha bizde kalmasını isteyecektir. Doğrusu da budur, bir yıl daha bizde kalırsa hem Benfica'ya hem bize çok faydalı olacaktır." ifadelerini kullandı.


- Önceliğimiz kiralık olarak kalması! -

Porto'dan kiralanan Vincent Aboubakar'ın durumu hakkında da konuşan Ahmet Nur Çebi, "Aboubakar'ın satın alma opsiyonu zaten bizde. Ama o rakam da 10 milyon Euro. Önce kiralık olarak kalması için görüşeceğiz ama Porto'daki sözleşmesinin 1 yıl sonra bitecek olması bu ihtimali neredeyse sıfıra indiriyor. Çeşitli opsiyonlar var bunların üzerinde çalışıyoruz. Çünkü 10 milyon Euro veremeyiz. Bizim bu transfer döneminde bir futbolcu için verebileceğimiz maksimum rakam 5-6 milyon Euro seviyelerinde olacak, bu rakam da satacağımız oyunculardan gelecek rakamlara göre şekillenecek. Porto ile oturup konuşacağız ve bu transferi makul bir rakama çekmeye çalışacağız. Şimdiden konuşmak için erken." şeklinde konuştu.

Ahmet Nur Çebi, ayrıca Gökhan Töre'nin gelecek sezon Beşiktaş forması giyeceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER