Ahmet Nur Çebi'den eski yönetime ''koronavirüs'' göndermesi!

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın başkanı Ahmet Nur Çebi, koronavirüsün ekonomik etkisiyle ilgili de konuştu. Siyah Beyazlı başkan Çebi, ''Bu kulüpler ne başkanlar, yöneticiler gördü. Virüsün etkisi ne ki?'' ifadelerini kullandı.

Ahmet Nur Çebi'den eski yönetime ''koronavirüs'' göndermesi!

Çin'in Wuhan kentine başlayarak hızla yayılan koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken, spor etkinliklerini de askıya alındı yada ertelendi. Ülkemizde ve birçok ülkede ligler için erteleme kararı verilmişti.

Yaşanan gelişmelerin ekonomik getirileri de tartışılmaya devam ederken, Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın başkanı Ahmet Nur Çebi, konuya dair açıklamalar yaptı.

Ölümcül Kovid-19 salgını nedeniyle vatandaşlara 'evde kal' çağrısında bulunmayı ihmal etmeyen Siyah Beyazlı kulübün başkanı, salgının ekonomik etkilerini de değerlendirmeye aldı.

Spor kulüplerinde geçmiş yönetimlerinin başarısızlıklarına göndermede bulunan Kara Kartal'ın başkanı bu duruma da katlanacaklarını belirtti.

Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi açıklamasında şu ifadeleri kullandı; ''Şu an için spor ikinci planda kalıyor. Biz gerekli tedbirleri alıyoruz. Tedbir bizden, takdir Allah'tan. Bu kulüplerde ne yöneticiler, ne başkanlar abuk subuk kontratlarla kulüpleri zor durumda bırakmış, virüsün ekonomik etkisi ne ki. Varsın bu duruma da katlanalım''

Öte yandan ölümcül virüs salgını nedeniyle kendi ülkelerine gitmmek isteyen yabancı futbolculara müsaade etmediklerini belirten Siyah Beyazlı başkan Çebi açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü; ''Yabancı futbolcuların ülke dışına çıkmasına müsaade etmiyoruz. Bu bir tatil değil, bir karantina. Bu karantina onlar için de geçerli. Çocuklarını görmek isteyenler var ancak çocuklarının sağlığı için, onların da gönüllerini alarak durumu yönetmeye çalışıyoruz.''

Kaynak: İnternet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER