banner229

Ahmet Nur Çebi'den sert açıklamalar

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Koronavirüs döneminde sahaya çıkamayan takımların hükmen yenik sayılması önerisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi'den sert açıklamalar

Sabah Spor'a konuşan Ahmet Nur Çebi'nin açıklamaları şu şekilde;

Şu an içinde bulunduğumuz durum böyle olduğu için söylemiyorum, bu kesinlikle haksızlık, adaletsizlik olur. Futbol emeğe dayalı, alın terine dayalı bir oyun. Pandeminin insanların başarılarını belirlememesi lazım.

"ADALETLİ OLMAK LAZIM"

İnsanların emeğine dayalı bir oyun oynuyorsunuz, spor yapıyorsunuz, terliyorsunuz, sonuca göre derecelendiriliyorsunuz. Futbol kulüplerini kontrol edilmesi çok güç olan bir şeyle derecelendiremezsiniz, bu haksızlık olur. Adaletli olmalısınız. Bu konu birçok spekülasyona sebebiyet verir. Testlerin aynı laboratuvardan yürütülmesi lazım. Kulağımıza bazı şeyler geliyor inanmak güç, doğru olup olmadığını bilmiyoruz.

"TESTLER DOĞRU UYGULANMIYOR"

Bazı kulüplerin testleri çok doğru bir şekilde uygulamadığı söyleniyor. Bu işin bir standardı olmalı, TFF de bunun takipçisi olmalı. Futbolcularımızla görüşüyoruz, hal hatırlarını soruyorum, durumlarını takip ediyorum. Pandemiye ait semptomları az çok hepsi geçiriyor ancak her geçen gün daha iyiye gidiyorlar, çok şükür. Her şerde bir hayır aramak lazım.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER