Ahmet Nur Çebi flaş açıklamalarda bulundu! Hakemler, Sergen Yalçın, Önder Karaveli...

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, skulübün 2022 Yılı 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi flaş açıklamalarda bulundu! Hakemler, Sergen Yalçın, Önder Karaveli...

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, skulübün 2022 Yılı 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalar yaptı.

Ahmet Nur Çebi'nin öne çıkan açıklamaları:

"Hakemler konusunda gereğini yapıyoruz. Görevimi yapıyorum. Sürekli olarak hakem, hakem, hakem... Cinayet işleyemem. Bizim gereğini yapmıyoruz gibi algı yapılıyor. Olacak iş değil." 

 "Borcumuz 4.5 milyar değil, net 3.9 milyar. Gelirlerimiz, çeklerimiz var. Yuvarlak hesap 4 milyon diyelim. Ben buraya geldiğimde borç 3.3 değil 3 milyardı. Yılda 600 milyon TL faiz ödüyoruz. Borcu nasıl ödeyeceğimizi değil faizi nasııl ödeyeceğimiz konuşmalıyız. Gelirmiz 600 milyon, ödediğimiz faiz 600 milyon. Bu borçları nasıl kapatacağız? Camia bir araya gelecek ve sırtlayacak. Genç arkadaşlarımızla yola devam edeceğiz. Sabır gösterilmiyor. Hem borcu kapatalım hem gençleri oynatmayalım, olmaz."

 "Biz sergen hocayla 1.5 ay görüşmemişiz. Hoca yarın gelecek bir gün yine görev yapacak. 'Başkanım 15 gün dinlenmek istiyorum.' dedi. 15 gün sonra konuştuk. Hocamızın hakkı olanı verdik. Yaşanan talihsizlikler herkesin başına gelebilir. Kendisi iki kere Beşiktaş'ın menfaatleri için bırakmak istedi ben frenledim. Sergen hocamızın altını oymuşuz. Biz oymadık. Başarılı olsun diye futbolcuların ve hocamızın maaşını zamanında ödedik. Bu koca koca yalanları bırakacaklar. Seçim geldi seçim. Ben neden yaptıklarını biliyorum."

"Ersin, Rıdvan ve Serdar Saatçı bizim zamanımızda oynadı ve değerleniyorlar. Batshuayi, Aboubakar'ın yerine gelmişti. Aboubakar'la ilgili yaşananları biliyorsunuz. Pjanic, Teixeira ve Batshuayi ile 1 yıllık kontratlarımız var. Ne yüksek vadeli ne de büyük kontratlar var.

Sergen hocamızla yola çıktık, Önder hocamızla devam ettik. Sabır göstermiyorlar. Ama ben sabır göstereceğim. Madem mazbata bende, madem bana yetkiyi verdiniz. Gerekirse ben gelip hesap veririm. Beşiktaş'ın özkaynaklarına yöneleceğim ve yapabildiğim kadar yapacağım.

Sizler bana sahip çıkmazsanız ben görevi yapamam. Sizler bana yetkiyi verdiniz. Bir yılda dört kere Covid oldum, kolum kırıldı. 600 milyon TL kefalete imza attım. Buraya 4 kupa getirdim. Bana sahip çıkın. Beni seçmeyin ama sahip çıkın."

KAYNAK: NTV SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER