banner229

Ahmet Nur Çebi : Sergen Yalçın'dan Gayet Memnunuz

Beşiktaş Başkanı Çebi, Beşiktaşın gündemindeki soruları yanıtladı. Avcı ile yolların ayrılmasının iki taraf için de doğru olduğunu söyleyen Çebi, Sergen Yalçın'ın performansından memnun olduklarını açıkladı.

Ahmet Nur Çebi : Sergen Yalçın'dan Gayet Memnunuz

"Sergen Yalçın'ın performansından memnunuz"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı takımın gündemindeki sorulara cevap verdi. Avcı ile yolların ayrılmasının iki taraf için de doğru olduğunu belirten Çebi, Sergen Yalçın'ın gösterdiği performanstan memnun olduklarını açıkladı.

Sabah Gazetesine röportaj yapan Çebi, "Abdullah Avcı'ya hep destek olduk. Ancak talihsiz sonuçlar hocanın moralini bozdu. Ayrılık iki taraf için de doğru oldu. Taraftarımız, Sergen Yalçın'ın futbol kariyerinde kulübümüzde çok önemli işler başarması sebebiyle her daim Sergen hocaya karşı istekli oldu. Hocamız geldiğinden beri gösterilen performanstan memnunuz. Şu anki tablo Beşiktaş'a gelmesinin doğru olduğunu gösteriyor" diye açıklama yaptı.

Başkan Çebi, idari ve mali konularla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Beşiktaş'ta sorunların başlangıcı olarak 2016'da şampiyonluktan önce yapılan seçimi gösteren Çebi, "Şampiyonluk fotoğrafı emek verenlerin olmadığı, emek vermeyenlerin olduğu bir adaletsizlik portresine dönüştü. Transferde yüksek maliyetli, katkısı olmayan ve yaşlı oyuncular tercih edildi. Bu da başarısızlığa ve ekonomik çöküntüye sebep oldu" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kulüpte bağımsız denetimlerin sürdüğünü söyleyen Ahmet Nur Çebi, "Kimin ne kusuru varsa... Ki buna bizler de dahiliz. Karşılığını Beşiktaş'a ödemek durumunda olacak. Kimi çevreler bunu bir intikam hesaplaşması olarak görüyor. Ben başlattığım için incelemenin içinde yer alan eski yöneticilerin bana husumet duymalarını anlamakta güçlük çekiyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: TRT SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER