Beşiktaş 6 futbolcuyla yolları ayırmak istiyor

Alınan oyuncular sonrası UEFA ile yaptığı anlaşma gereği en az 1.4 milyon Euro transfer geliri elde etmek zorunda olan siyah-beyazlılar; Boyko, Milosevic, Franco, Aras, Veli ve Mustafa’yı satma düşüncesinde fakat bu futbolcuların henüz bir talibi çıkmadı.

Beşiktaş 6 futbolcuyla yolları ayırmak istiyor

SEZONA dünyaca ünlü yıldızları kadrosuna katarak başlayan son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş, teknik direktör Şenol Güneş’in kadroda düşünmediği oyuncularla yollarını ayıramıyor... Tecrübeli hocanın planlarında Denys Boyko, Alexander Milosevic, Pedro Franco, Veli Kavlak, Aras Özbiliz ve Mustafa Pektemek yok. Yönetim de bu oyuncuları satmak niyetinde fakat teklif gelmiyor.
 
YÖNETİM GÖRÜŞMELERİ SÜRDÜRÜYOR
 

BİLİNDİĞİ gibi UEFA ile yaptığı anlaşma gereği siyah-beyazlılar elde ettiği transfer geliri kadar transfer harcaması yapabiliyor. Bu kritere uymak için Kartal’ın sezon sonuna kadar oyuncu satarak veya kiralayarak minimum 1.4 milyon Euro kasasına koyması gerek. Siyah-beyazlılar bu rakamı hatta daha fazlasını söz konusu 6 oyuncuyu göndererek kazanmak niyetinde. 
 
ASBAŞKAN Deniz Atalay, özellikle Süper Lig’e yeni çıkan kulüplerle bu oyuncuların satışı için görüşmeler yapıyor ama şu ana kadar bir sonuç alamadı. Yönetimin derdi sadece 1.4 milyon Euro kazanmak da değil, bu isimlerin maliyetinden de kurtulmak.
 
6 oyuncunun bu yılki garanti ücret toplamı (Franco: 500 milyon Euro, Milosevic: 500 bin Euro, Boyko: 1 milyon Euro, Aras: 1.4 milyon Euro, Veli: 1.6 milyon Euro, Mustafa: 1.6 milyon Euro) 6.6 milyon Euro... Yönetim, oynamayan bu oyuncuları takımdan gönderip tasarruf sağlamak niyetinde.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER