Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Transferleri Açıkladı !

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, alınacak ve satılacak oyunculardan, sözleşmesi biten futbolcuların durumuna kadar çok konuşulacak açıklamalara imza attı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Transferleri Açıkladı !

İşte Beşiktaş başkanı Fikret Orman'ın açıklamaları;.

''Geçen sezon sadece futbol takımı için harcanan para 82 milyon Euro. Bunun içinde futbolculara ödenen paralar, maç başı ücretleri, teknik direktöre ödenen maaşlar, vergiler,diğer tüm harcamalar var. Kısacası futbol takımı için A'dan Z'ye her şeyiyle 82 milyon Euro bir bütçe harcamışız. Bunu %30-35 arasında azaltacağız. Bu nasıl olacak futbolcu satışı, transferde parayı çok dikkatli harcamak, tüm genel giderlerde kısıntılara gitmekle olacak. Bunu yapmak zorundayız.''.

''Arda Turan'ı çok severim. Futbolcuları bu kadar kolay kaybetmemeliyiz diye düşünüyorum. Yaptığı hareket yanlış bir hareket ama 16 maç çok fazla bir cezaydı. Aynı hareketi Ronaldo yaptı 5 maç ceza aldı. Bence 10 maça düşürmeleri iyi oldu. 10 maç değil 6 maç ceza versinler adaletli ceza versinler. Bizim oyuncularımıza hiç adaletli cezalar vermediler bu da adaletli değil. Bize de başkasına da adaletli ceza versinler tek isteğimiz bu''.

''Futbolcularımıza teklifler geldiği yönünde her gün haberler çıkıyor.Bir çoğu gerçeği yansıtmıyor. Özellikle Pepe ve Quaresma için ortada herhangi bir teklif olmadığı için bu oyuncuların transfer durumlarını konuşacak bir konu yok. Zaten Pepe ve Ricardo Quaresma'yı satmak gibi bir düşüncemiz de yok. Mitrovic te Belçika'da iyi bir sezon geçirdi, gelecek sezon kadronun önemli oyuncularından biri olacak, onu da kesinlikle satmayı düşünmüyoruz. Ama Boyko ve Aras ile yollarımızı ayıracağız, inşallah başka bir kulübe satarız''.

''Şampiyonluğun kaçması ile ilgili çok fazla yorum yapmak istemiyorum ama bana sanki Slaven Bilic'in son senesini hatırlattı bu sene. O sene de 30'uncu haftaya kadar iyi gelmiştik ama sonrasında şampiyonluğu kolay bir şekilde kaybetmiştik. Sebep aramak istersek çok buluruz ama bana göre ilk yarıda çok fazla puan kaybettik, 30 puan topladık sadece. Bunun çok büyük etkisinin olduğunu düşünüyorum ve çokta fazla konuşmak istemiyorum'.


''Burak Yılmaz konusu geçen sezon çok konuşuldu, yazıldı. Taraftarlar istemedi diye sürekli irdelendi. Bir kere biz Burak'ı taraftar istemedi diye almamazlık yapmadık. Beşiktaş yönetimi transfer kararlarını kendi iradesi ile alır, geçen sene de öyle oldu. Burak her zaman söylediğim gibi beğendiğim ve sevdiğim bir futbolcu. Çok da iyi bir Beşiktaşlıdır ve hiç bir zaman bunu saklama gereği de duymamıştır. Şu anda da Trabzonspor'un sözleşmeli futbolcusudur. Onun hakkında daha fazla konuşmamızın bir gereği yok.''.

''Atiba bizim sembol oyuncularımızdan birisi. 1 yıl daha kalmasını istiyoruz. Ama bu şartlarda değil tabii ki. Mutlaka şartlarında bir değişim olacak.Demba Ba transferi şu an %50 - %50 durumunda. Somut biten bir şey yok. Gerekirse ben de devreye girerim ama dediğim gibi şu an biten bir durum yok..

''Şenol Güneş hocamızı sonunda ikna ettik yanına yardımcı bir hoca alacak ve bunu biz belirleyeceğiz. Tamer Tuna ismi yazılmış ama kesinlikle doğru değil. Bir kere Tamer artık teknik direktörlük yapan birisi. Zaten bizde 2 sezon çalışmadan önce de teknik direktörlük yapmak istiyordu, biz rica ettik, kırmadı ve geldi 2 sezon Şenol Güneş'in yanında çalıştı. Çok da başarılı bir teknik direktör; bizim 6'da 1 bütçemizle takımını 6'ncı yaptı biz 4'üncü olduk. Önemli ve geleceği parlak olan bir hoca. Bu saatten sonra bize ancak ilerleyen yıllarda teknik direktör olarak gelir.''.

''VAR sistemi kademeli olmalı bence. Tartışmalı pozisyonlar nedir; penaltı, ofsayt ve kırmızı kartlar. VAR sistemi her sene kademeli olarak uygulanmalı. Gelecek sezon penaltı ve ofsaytları değerlendirirsin, seneye kartları eklersin. Bu şekilde gidilmeli.".

Fikret Orman son olarak Vodafone Park Stadı'nda yapılacak Shakira konserinin önemini, ''Shakira konseri ülkemiz için önemli. Tanıtım için, ülkemizin imajı için önemli. Dışardan savaş var zannediyorlar. Böyle olmadığını tüm dünyaya göstermeliyiz'' sözleriyle anlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER