banner197

Beşiktaş'ın iki golü çok tartışılmıştı... Meğerse Bülent Yıldırım kulaklıktan...

Siyah beyazlıların, Çaykur Rizespor'u deplasmanda 7-2 mağlup ettiği maçta, Burak ve Güven'in attığı goller tartışmaya neden olurken; neden VAR'a gidilmediği netlik kazandı...

Beşiktaş'ın iki golü çok tartışılmıştı... Meğerse Bülent Yıldırım kulaklıktan...

Çaykur Rizespor ile Beşiktaş'ın kozlarını paylaştığı maç, konuk takımın farklı galibiyetiyle sonuçlanırken, müsabakaya ofsayt tartışmaları damga vurdu.Siyah beyazlıların Burak ile attığı üçüncü ve Güven ile kazandığı dördüncü golde, ofsayt olup olmadığı çok tartışıldı...

Futbolseverler tarafından en çok merak edilenlerin başında, hakem Arda Kardeşler'in bu goller sonrasında neden VAR'a gitmedi sorusu yer aldı.Beşiktaş'ın Burak ile kazandığı üçüncü ve Güven ile bulduğu dördüncü golde ofsayt iddiaları dile getirilirken, VAR sistemindeki teknik sorun nedeniyle bu pozisyonların sağlıklı biçimde incelenemediği öğrenildi.

Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Mustafa Çulcu’nun, sorumuz üzerine yaptığı açıklamaya göre; konuyla ilgili teknik hizmeti sağlayan firma, tribünlerin konumu nedeniyle ofsayt için çizgileri belirleyecek platformu uygun şekilde yerleştiremedi.

GÖRÜNTÜ GELMEDi 

Çulcu, seyirciler görüntüye girdiği için çekilen sanal çizgilerin doğru çıkmadığını, bu nedenle bu konuda firma tarafından teknik hizmet verilemediğini söyledi.Yayıncı kuruluş da VAR’dan gelmediği için ofsayt çizgili görüntüleri veremediklerini açıkladı.Öte yandan, MHK kaynakları, tartışılan iki golden sonra VAR sisteminin başındaki Bülent Yıldırım ve Abdülkadir Bitigen’in gollerin ofsayt olmadığını kulaklıktan hakeme söylediklerini belirtti.

Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER