Beşiktaş'ta flaş gerçekler! ''Medel satılabilir...''

Beşiktaş 'ta Pepe'nin ayrılığının ardından teknik direktör Şenol Güneş'in ''Pepe gitti, başka gidecek oyuncular da olabilir'' sözlerinin ardından Gary Medel konusunda flaş gelişmeler yaşandı.

Beşiktaş'ta flaş gerçekler! ''Medel satılabilir...''

İspanyol basını, İngiltere Premier Ligi'nden West Ham'ın istediği iddia edilen Medel için Beşiktaş'ın 5.5 milyon euro talep edeceğini belirtti.


''TÜRK LİRASI ÇOK DEĞER KAYBETTİ''

Beşiktaş'ın İspanyol kondisyoneri Miguel Peiro Montanana ise takımdaki finansal gelişmeler hakkında flaş açıklamalarda bulundu. 56 yaşındaki kondisyoner, ''Gerçekçi olalım, Beşiktaş'taki bu durum yeni değil. Geçen sezondan gelen bir süreç. Türk Lirası'nın dolar ve euro karşısında değer kaybetmesiyle Türkiye'de ekonomi çok etkilendi. Türk Lirası, çok değer kaybetti ve tüm ülke bundan çok zarar gördü.'' sözlerini kullandı.

''PARASINI ALAMAYAN OYUNCULAR VAR''

Beşiktaş'taki ekonomik durum hakkında konuşan Montanana, ''Kulüpte maaşını alamayanlar var, bu doğru. Parasını alamayan oyuncular da ayrılmak istiyor. Negredo niye ayrıldıysa Pepe de o yüzden ayrıldı. Son çıkan haberlerde Pepe'nin kulüpten 10-12 kişiye maaş verdiği yazıldı. 9 milyon euro kazanan bir futbolcunun başkasına 2 bin verdiğini hayal edin. Çok büyütülecek bir şey değil.'' dedi.

''MEDEL'İN AYRILMASI KULÜBÜN YARARINA''

Gary Medel'in takımdaki geleceğini de değerlendiren İspanyol antrenör, ''Kulübün bütçesiyle ben ilgilenmiyorum. Ama kesin olarak gözüken bir şey var ki Medel'in ayrılması kulübün yararına olacaktır. Takımda en çok maaş alan oyunculardan birisi. Kulüp zaten maaşlarda denge politikasına gitmek istiyor. Eğer West Ham, Beşiktaş'ın istediği ücreti verirse Medel, o zaman tabii ki ayrılabilir.'' diye konuştu.

56 yaşındaki İspanyol kondisyoner, teknik direktör Şenol Güneş'le birlikte Trabzon ve Bursa'da da görev yapmıştı.

Kaynak: Sporx 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER