banner197

Beşiktaş'ta geleceğe ilk adım; Guti Hernandez..

Siyah-beyazlılar, yardımcı antrenör Guti Hernandez'in menajerini İstanbul'a çağırdı, geleceğe dair ilk adım atıldı.

Beşiktaş'ta geleceğe ilk adım; Guti Hernandez..

Hem İspanyol çalıştırıcının görüşlerinin alınacağı hem tüm detayların konuşulacağı hem de nasıl bir yol izleneceği üzerinde durulacağı aktarıldı.

Beşiktaş'ta yeni sezon için kimin teknik direktör olacağı konusu halen gündemde duruyor. Şenol Güneş sonrası dönemde takımın başında yer alacağı konuşulan isimlerden Guti Hernandez konusunda da ilk adımlar atıldı. Siyah-beyazlılar, Guti'nin menajerini İstanbul'a çağırdı. Beşiktaş yönetimi, genç antrenörün menajeriyle bir görüşme yapacak.

Kapsamlı toplantı

Hem kulübün gelecek sezon planları hem nasıl bir yol izleneceği hem de Guti'nin neler düşündüğüyle ilgili kapsamlı bir toplantı gerçekleştirilecek. Artık kariyerinde birinci teknik adam olmak istediği bilinen Guti'nin de nasıl bir planı olduğu böylece netleşmiş olacak. Öte yandan, Şenol Güneş de ilerleyen haftalarda şu an yardımcılığını yapan Guti'yi daha fazla öne çıkaracak. Bir nevi önümüzdeki sezonun hazırlığı yapılmış olacak. Hatta son birkaç haftayı 42 yaşındaki antrenörün idare etmesi de gündeme gelecek. Şenol Güneş'in de güvenip, tam not verdiği Guti'ye daha fazla sorumluluk verilmesi isteniyor. Bu durumun ön hazırlığı yapılıyor.

Bununla beraber Guti haricinde bazı yerli teknik adamlar ve yabancı hocalar da gündemde duruyor. Ancak siyah-beyazlı yönetimin ilk önceliği Guti Hernandez'e vermek istediği öğrenildi. Çünkü, İspanyol çalıştırıcı takım içerisindeki başta futbolcular olmak üzere eksileri, artıları, zaafları ve tüm pozitif tarafları iyi biliyor. Aynı zamanda geçmiş yıllarda olduğu gibi bir 'FEDA' sezonunu da Guti'nin kabul edeceği ve taşıyabileceğine inanılıyor. 

Beşiktaş Yönetimi de Guti Hernandez'in böylesi önemli ve zor bir görevin üstesinden gelebileceğini düşünüp, güveniyor.
Kaynak:Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER