Beşiktaş'tan UEFA açıklaması

Geçtiğimiz gün UEFA, resmi sitesinden yaptığı açıklama ile Beşiktaş'ın FFP kriterleri hakkında bilgi vermişti.

Beşiktaş'tan UEFA açıklaması

UEFA'nın bu açıklamasının ardından basın mensupları, bu açıklamayı farklı yönlere çekerek açıklamanın kötü yönde olduğuna dair haberler yapmıştı. Yapılan haberlerin üzerine Beşiktaş, resmi sitesinden bir açıklama yayınladı.

Beşiktaş'ın resmi sitesinden yayınladığı açıklama şu şekilde ;

Dün UEFA'nın yaptığı açıklama üzerine basın yayın organlarında 'UEFA'dan Beşiktaş'a Kötü Haber' başlıkları ile yer alan haberlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek isteriz.

Kulübümüz, finansal fair play kriterleri çerçevesinde UEFA ile 3 yıllık anlaşma yapmıştır ve bu anlaşmada geriye 1 yıllık süreç kalmıştır. 

Bazı basın yayın organlarında zaman zaman FFP Kriterlerinin bu yaz sona ereceği haberleri üzerine, Başkanımız Fikret Orman en son geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir basın toplantısında konuya açıklık getirip, 'UEFA ile yaptığımız anlaşmanın 2 yılının geride kaldığını ve önümüzdeki sene de devam edeceğini' net bir şekilde ifade etmiştir.
Kulübümüz, UEFA ile yapılan anlaşmada ilk 2 yıllık süreçte fesih ve ceza getirebilecek tüm hedefleri tutturmuş ve verdiği sözleri tutmuştur. 
UEFA'nın yazılı metninde geçen 'kısmi uygunluk' ifadesi sadece kalan süre ile alakalı olup, kulübümüzün zaten bilindiği gibi 1 yılı daha kaldığının ifadesidir. UEFA'nın kulübümüze herhangi bir yeni kısıtlaması bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız. 

Beşiktaş JK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER