Beşiktaş yıldız oyuncuyu kiralamak istiyor

Beşiktaş sezon başında ilgilendiği ama yüksek bonservisle Dortmund'a giden Emre Mor'u kiralamak istiyor.

Beşiktaş yıldız oyuncuyu kiralamak istiyor
Gelecek sezon daha da güçlü bir kadro oluşturma çalışmalarına devam eden Beşiktaş, geçen yaz döneminde çok isteyip elinden kaçırdığı Emre Mor'a yeniden yöneldi.

Yönetim, bu gizli operasyonda ilk olarak sezon başında 10 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında 5 yıllık imza attığı Borussia Dortmund'da kadroya girmekte zorlanan 19 yaşındaki A milli futbolcunun kariyer planlamasıyla ilgili bilgi aldı. ‘Yavru Messi' olarak adlandırılan süper genç yetenek, düzenli forma giyebileceği ve Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden bir takıma kiralık gidip, tecrübe kazanarak Alman kulübüne dönmeye sıcak bakıyor.

Bu umut veren istihbarat üzerine eski göz ağrısı Emre Mor'u sezon sonu takviye planlarına dahil eden siyah-beyazlı yönetim, ‘Mario Gomez modeli' kiralık formülüyle Almanya Bundesliga kulübünü ikna etmeye çalışacak. Transfer komitesi, resmi girişiminden önce ‘Mor harekâtı'nı sağlam bir temele oturtmak amacıyla ise oğlunun adeta kariyer koçu durumunda olan Emre'nin babasıyla görüşecek. Ersoy Mor'a, yıldız oyuncunun Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in bireysel performanslara müthiş katkısıyla da birlikte tekrar ivme kazanacağı düşüncesi iletilecek.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER