Beşiktaş yönetiminden flaş hamle

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın yönetimi hazırlıkları devam eden bağış kampanyasıyla hem ödeme krizini sona erdirmek hem de gelecek sezonu kurtarmayı planlıyor.

Beşiktaş yönetiminden flaş hamle

Süper Lig ekibi Beşiktaş gerekli izinlerin tamamlanmasının ardından kampanya için düğmeye basacak. Yurt içi ve yurt dışında geniş kitlelere yayılan bir kampanya gerçekleştirmek isteyen Siyah Beyazlı yönetim elde edilecek gelirle kısa vadeli borçları kapatmanın yanı sıra gelecek sezon için oyuncu satmadan transfer yapabilecek duruma gelmeyi hedefliyor

Beşiktaş’ta yaşanan ekonomik sıkıntıların bir kısmını ilk olarak kendi cebinden para koyarak çözen yönetim kurulu, bağış kampanyası hazırlıklarında sona doğru yaklaştığı ifade edildi. Gerekli izinleri alarak kampanyanın düğmesine basamayı hedefliyen Siyah Beyazlı yönetim hem bu sezonu hem de önümüzdeki yılı kurtarmak istiyor.

Önce bu sezonki ödeme krizlerini bağış kampanyasıyla çözmeyi hedefleyen yönetim, bilançoda da zarar etmemeye çaba gösterecek. Çeşitli iletişim kanallarını kullanarak hem yurt içi hem de yurt dışındaki Siyah Beyazlı taraftarına ulaşmak isteyen Beşiktaşlı idareciler, yaz transfer döneminde de limit sorunu gibi sıkıntılar yaşamak istemiyor. Aksi durumda bu senenin bir benzerini önümüzdeki sezon da yaşaması yüksek ihtimal olan Beşiktaş yönetimi, oyuncu satmadan oyuncu alacak duruma gelmek istemiyor. Öncelikle bu sezonu kazasız belasız atlatmanın hesaplarını yaparak bir dahaki sezona daha güçlü bir şekilde girmek isteyen yönetim, yurt dışındaki finans şirketleriyle de temasa geçecek.

Bağış kampanyası adı altında birçok fedakârlığa Siyah Beyazlı camiayı davet edecek olan Beşiktaş, Kartal'a gönül vermiş iş insanlarını da teker teker ziyaret ederek, bağış kampanyasına destek vermelerini isteyecek. Kampanyaya büyük önem veren Siyah Beyazlı takımın başkanı Ahmet Nur Çebi bu konuyla yakından ilgileniyor. Söz konusu kampanyanın en geç 19 Mart’a kadar Beşitaş tarafından açıklanması bekleniyor. 

Kaynak: İnternet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER