banner197

Beşiktaşlı Adriano'ya şok suçlama! Hapis istemi...

Beşiktaşlı Adriano Correia hakkında İspanyol basınından gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı. Brezilyalının İspanyol yargısı tarafından hapis ve para cezasına çarptırılabileceği öne sürüldü Beşiktaş'ın Brezilyalı yıldızı Adriano Correia hakkında İspanyol basınından gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı. Ülkede yayım yapan La Vanguardia gazetesi, 34 yaşındaki futbolcunun Barcelona'da oynadığı dönemde vergi kaçırdığı gerekçesiyle hapis ve para cezasıyla karşılaşabileceğini yazdı.

Beşiktaşlı Adriano'ya şok suçlama! Hapis istemi...

Savcılık dokümanlarına dayandırılarak verilen haberde yıldız ismin Barça'da forma giydiği 2010 ile 2016 yılları arasında imaj haklarından yıllık 435 bin ile 594 bin euro arasında bir gelir elde ettiği ancak bu gelire ait vergiyi ödemediği belirtildi.

İddiaya göre Siyah Beyazlılar'ın yıldız ismi, Nike ile olan sözleşmesinden elde ettiği 63 bin 304 euro'yu vergiden kaçırdı ve imaj haklarını da Portekiz'in Madeira Adaları'nda bulunan Chacun A Sa Place adlı bir şirkete aktarılmış gibi göstererek avantajlı vergi politikalarından yararlandı.

Sambacının 2011 ve 2012 yıllarında İspanyol hazinesine yıllık kazancıyla ilgili yaptığı bildirimde reklamlardan elde ettiği geliri gizlediği ve emlak vergisi beyannamesine de Chacun A Sa Place'taki hisselerini eklediği kaydedildi.

Tecrübeli sol bekin Kasım 2014'te ise İspanyol hazinesine yeni bir bildirimde bulunduğu ve burada beyan ettiği futbolculuk gelirinin bir önceki yıldan 924 bin 750 euro fazla olduğu ifade edildi.

Ekim 2014'te Barcelona'nın oyuncuyla ilgili yaptığı bildirimdeyse Adriano'ya reklamlardan ödenen paranın menkul (taşınabilir) varlık olarak gösterilmediği ve bu durumun da Adriano'nun imaj haklarından elde ettiği geliri söz konusu enstrüman şirketi aracılığıyla gizlediğinin ispatı olduğu öne sürüldü.

Haberde Adriano ile ilgili davanın 9 Nisan'da görüleceği ve savcının yıldız futbolcu hakkında 3 yıl hapis ve 1 milyon 746 bin 666 euroluk para cezası isteminde bulunduğu iddia edildi.Kaynak:Fotospor 
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER