Borcu Ödemek İçin Gelmedik !

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kongrede önemli açıklamalar yaptı.

Borcu Ödemek İçin Gelmedik !
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile federasyonda yöneticilik yapan Hüsnü Güreli, Mete Düren, Cengiz Zülfikaroğlu, Alaattin Aykaç ve Erhan Kamışlı'nın Beşiktaş üyeliğinden ihracına sıcak bakmadığını söyledi.

BJK Akatlar Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen kulübün 2017 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısında Demirören ve diğer yöneticilerin ihracı yönündeki talebi değerlendiren Orman, "Yıldırım Demirören, seçimle geldi. Herkes iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışmıştır ancak kongre üyelerinin oyuyla gelmiştir. Kongrede de yollamadılar, o bıraktı. Tarih her şeyi yazar. Kişiler hata yapabilir. Oylarla gelmiş bir başkan, ikinci başkan, basın sözcünüz, bunların hepsi camiamızın insanı. Tarih zaten onları değerlendirecektir." şeklinde konuştu.

Yıldırım Demirören'in Beşiktaş başkanlığına gökten inmediğini veya ihtilalle gelmediğini kaydeden Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Genel kurulun oylarıyla geldi. İnkar etseniz de ona oy verenleriniz var. Rakibi de bendim. Yıldırım Demirören ile Beşiktaş konusunda hiçbir şekilde anlaşamamışızdır. Bizim tek hesabımız var; şu görev bitecek ve aranıza döneceğiz. Aranızda oturduğumuz zaman itibar görmek istiyoruz. Başka bir şey istemiyoruz."
İhraçlara sıcak bakmamının kişisel fikri olduğunu anlatan Orman, "Katılırsınız katılmazsınız. Oylanacak bir mevzu değil. Elimizde bir dilekçe var. Yönetim kurulunda bunu tartışırız. Kendi işimizi kimseye refere etmeyiz. Siyasi sorumluluksa onu üstümüze alırız." değerlendirmesinde bulundu.

MAÇA ÇIKMAMA KARARLARI

Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe maçına çıkmama yönünde gerçekleştirilen istişare toplantısının Galatasaray karşılaşmasından önce yapılması yönündeki eleştirilere yanıt veren Fikret Orman, "Hocamız dünyanın en iyi insanıdır, namuslu bir adamdır. Bir konuya takıldı mı, gidiyor. O takılmasın diye yaptığımız şeydir. Hem kurumumuza zarar verecekti hem de biz maça daha konsantre olacaktık." ifadelerini kullandı.

BEN SİZİN DÜŞMANINIZ DEĞİLİM

Beşiktaş'ın en iyi şekilde temsil edilmesi için çalıştıklarını belirten Orman, "Ben sizin düşmanınız değilim. Kimseye kötülük yapmadım. Hepimiz sizin için çalışıyoruz." diye konuştu.

Kulübün satılacağı yönündeki eleştirilere yanıt veren Orman, "(Beşiktaş'ı sattırmayız) Kim satıyor? Arap sermayesi geliyor, kim konuşmuş? Popülizm için konuşacaksak bu laflar çok güzel. İcraata geldiğimizde kime ne yararı var." şeklinde konuştu.

Beşiktaş'ın şeffaf şekilde denetlendiğini anlatan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Avukatlık parası vermişiz. Ya arkadaşlar denetleme kurulu denetliyor, bağımsız denetçiler denetliyor. UEFA denetliyor. Burada iki kelime durmaz, üç dakika sonra bana gelir. Gizli saklı ne olabilir. Beşiktaş Kulübünde verdiysek biz mi götürüyoruz. İşimizi iyi yapmak suç mu? Yıldırım Demirören döneminden kalma hastalık var. Salladığın zaman yönetici oluyordunuz. Bizde öyle iş olmaz, herkes işine gücüne baksın."

BORCU ÖDEMEK İÇİN GELMEDİK

Mali sıkıntıların Türk kulüplerinin sorunu olduğunu vurgulayan Orman, şunları kaydetti:

"Bu finansman modeli değil, daralma modeli. Kulüplerin hepsini daraltmak lazım. Bir takım transfer yaptığı zaman siz de oyuncu almak, şampiyonluğa ulaşmak istiyorsunuz. Borcu ödemek için gelmedik. O borcu biz yapmadık. Biz de iyi günler yaşamak istiyoruz. Çocuklarımızla eğlenmek istiyoruz. Beşiktaş çok büyük camia. Bizi eleştirebilecekleri tek nokta bu olduğu için bununla geliyorlar. Ama bir çözümle gelmiyorlar."

Orman, devre arası transferinde başarılı olamadıklarını ve şu ana dek Ryan Babel ile isabetli bir çalışma yaptıklarını sözlerine ekledi.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER