Bugün 1 milyon euro ödenmezse Lens serbest

Beşiktaş yönetimi ekonomik krizi çözmek için seferberlik ilan etti. Hollandalı futbolcunun sözleşmesindeki özel maddenin affı yok.

Bugün 1 milyon euro ödenmezse Lens serbest

Lens’in alacaklarını ödeyip serbest kalmasını engellemeye çalışacak olan siyah beyazlı yönetim, 31 Mart’a kadar 12 milyon Euro daha bulmak zorunda. Aksi taktirde Avrupa kupaları tehlikeye girecek.

Konyaspor’ un ardından Göztepe’yi yenerek ikincilik yarışındaki iddiasını güçlendiren Beşiktaş, diğer taraftan ekonomik sorunlarla boğuşuyor. Ay sonuna dek futbolculara 13 milyon Euro ödemesi gereken siyah beyazlı yönetim, öncelikli olarak Jeremain Lens’in alacaklarını vermek zorunda. Sözleşmesinde özel bir madde bulunan Hollandalı futbolcu, birikmiş alacaklarının bugün ödenmemesi halinde serbest kalma hakkını elde edecek.

Kritik tarih 31 Mart


Beşiktaş, yönetimi bu durumun önüne geçmek için Lens’in yaklaşık 1 milyon Euro tutarındaki alacaklarını bugün ödemeyi planlıyor. Geçtiğimiz sezondan bu yana futbolcuların ücretlerini ödemekte zorlanan Beşiktaş’ta kritik tarih 31 Mart. Oyunculardan ‘Alacağım yoktur’ yazılı belge alıp UEFA’ya göndermesi gereken yönetimin bunu yapabilmesi için de futbolculara toplam 13 milyon Euro ödemesi gerekiyor.Kaynak:Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER