Fikret Orman'dan Açıklamalar

Artık benim son dönemim. Benim arkamda bırakacağım miras iyi olsun ki benden sonra gelecekler de rahat etsin.

Fikret Orman'dan Açıklamalar

Orman: "Bir şeye nasıl bakmak isterseniz o şekilde görürsünüz. Benim kadar Beşiktaş değerlerine sahip çıkan, son süreçte bir başkan olduğuna inanmıyorum. Süleyman Seba'ları bunun içine katmıyorum."

Orman: "Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmadı. O süreçte bu kararı kim verebilirdi. Duruş gerektiren yerde duruyoruz biz. Beni dinleyen ve algılamak isteyen herkes iyi algılıyor. Algılamak istemeyen bunun farklısını algılıyor."

Orman: "Beşiktaş'ın mutsuzluğunu yaratmayın. Ne kadar güzel bir sezon. Hocamızla konuşuyorsunuz, iletişimler iyi. Güzel bir lige başlayacağız. İnşallah iyi bir kura çekip UEFA'da gidebildiğimiz en üst noktaya gideceğiz."

Orman: "Bizim kaptanlığımızı 5 seneye yakın Tolga Zengin yaptı. Tolga da iyi hizmetler verdi, ayrıldık. Yeni bir kaptan ihtiyacı var. Burak'ın liderlik yapısı, takım içini sahiplenmesi ve oyuncular üstündeki saygınlığını üst seviyede gördüğümüz için Burak'a karar verdik."

Orman: "Atiba herkesin sembol gördüğü, herkesin sevdiği bir sima oldu Beşiktaş'ta. O 2. kaptan, Gökhan Gönül ise 3. kaptan oldu. Burak futbolu bırakmak için buraya geldi."

Orman: "Artık benim son dönemim. Benim arkamda bırakacağım miras iyi olsun ki benden sonra gelecekler de rahat etsin."

Orman: "Bülent Yıldırım en son Galatasaray-Beşiktaş maçını yönetti. Serkan Çınar en son Çaykur Rizespor-Galatasaray maçını yönetti. Bunun yorumunu siz yapın. Bu iki hakem bu etki etmiş ki alta düşürüldü. Hangi maçları yönetmişler, ne olmuş? Yorumu siz yapın."

Orman: "Sistemin değişmesi lazım. Sistemsel bir değişikliğe ihtiyaç var. İyiyi örnek edecek bir sisteme ihtiyaç var. Düzen değişikliğine ihtiyaç var. Hayırlı olsun, değerli büyüğümüz Zekeriya Alp ve ekibine. Bu düzenden kimse memnun değil."

Orman: "Şampiyon olan takımı ve düşen takımı hakemler belirlediği zaman futbolun marka değerine zarar veriyor. Hakemleri baskı altına almak, bunun yönetici ve teknik direktörler üstünden yapılmasına müsaade ederlerse biz de yapacağız. Bu niyet içinde değilim. Bu bir tehdit değil"

Orman: "İnşallah hakemler açısından da iyi bir sezon geçeceğini umuyorum."

Orman: "Oyuncuyu değerlendirme konusunda çok açık bir başkanım. Oyuncular bir bardak değil, hisleri var. Onların da istediği şeyler olunca pozitif bakıyoruz. Şu anda öyle bir şey olmadı, olursa düşünürüz."

Orman: "Yeni sezon takım kadrosunda Dorukhan da var, bütün oyuncular var. Oyuncuların ve bizim menfaatlerimize iyi gelen şeyler olursa oturup düşünürüz."

Orman: "Burada 31 tane oyuncumuz var. Ligde de 24 oyuncuyla oynayacağız. Transfer yapmak istediğimiz mevkiiler var ama transfer yaparak taraftar mutlu etmenin günlük kazanç olduğuna inanıyorum. Taraftarı mutlu edecek sonuçtur."

Orman: "Beşiktaş'ın 4. olduğu sezona bakın. Bu bir şampiyonluk üstüne gelmiş bir takım. Taraftarlarımızın bilmesi gereken bir şey var. Biz futbol oyun düzenimizi değiştiriyoruz. 8 senedir farklı bir düzenle oynuyorduk. Buraya yönelik oyuncular alma stratejisindeyiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER