Fikret Orman, teknik direktör kararını açıkladı!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, beIN SPORTS'un sorularını yanıtladı. Merak edilen konulara dikkat çeken Orman, teknik direktör hakkında da konuştu Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in A Milli Takım'daki görevine erken başlamasının ardından Siyah- Beyazlılar'da teknik patronluk, takımın İspanyol antrenörü Guti Hernandez'e geçerken, Fikret Orman da Guti'yi biraz görmek istediklerin söyledi. Fikret Orman açıklamasında, "Guti'yi biraz görmek istiyoruz. Onun yetkisi biraz artacaktır, onu görmek istiyoruz. Şenol Hoca'ya bir kırgınlığım yok. Bu profesyonel bir ilişki. Şenol Hoca, 1 Haziran'da başlamak için çok diretti. Ancak şu an iki maç var, Langaspor'dan bahsetmiyoruz, Milli Takım'dan bahsediyoruz. Ambleminde Türk bayrağı olan tek kulübüz, bu iki maça kim çıkacak? Yeni hoca belliyken başkasının çıkması normal değil" dedi.

Fikret Orman, teknik direktör kararını açıkladı!

"İLK TERCİH YERLİ TEKNİK ADAM"


Siyah beyazlı kulübün başkanı şöyle konuştu;

"Rıza Çalımbay, Mehmet Özdilek, Sergen Yalçın hepsi pırlanta gibi insanlar. Beşiktaş'a önemli hizmetleri oldu. Teknik direktörlük kararı sevgiye göre olmaz. Bizim tercihimiz yerli bir teknik direktör ama yabancı da olabilir. Şu ana kadar kimseyle görüşme yapmadım. Önümüzdeki haftalardan itibaren görüşmelere başlayacağız. Guti'ye şans vermemiz lazım. Şenol Hoca ile konuşacağız, onu biraz daha yetkilendirmesini isteyeceğiz ve bu şekilde fikrimiz netleşecek. Şenol Güneş'in fikirleri önemli ama bizim karar vermemiz lazım. Beşiktaş hocalığı zor bir görevdir. Yeni hocayı Beşiktaş seçimlerine eşdeğer açıklayacağız. Seçimi kimin kazanacağı belli değil, yeni gelecek yönetime de haksızlık etmemek lazım. Sanırım lig bitmeden seçimi bitiririz"

"FUTBOL TAKIMIMIZ JAPONYA'YA GİDECEK"

Uzak Doğu'da yaptığı temaslarla ilgili konuşan Orman, "Hemen bir dakikada sonuç alacak ilişkiler değil. Uzun soluklu ilişkiler. Bizim başlamış olduğumuz yolculuğa İngiltere ve İspanya takımlarının 2*-25 sene evvel başlamıştı. Bizim bir seyahatte halledeceğimiz şeyler değil. İki sene evvel Dünya çapında tanınan bir takım olmak için yaptığımız çalışmalar bunlar. Sponsorluklar artık hep Türkiye'nin doğusundan geliyor. Bizim de oralara açılmamız gerekiyor. Bu bir tek Beşiktaş'ın yapacağı iş değil. Türk futbolu açısından da bakacak olursak hep beraber çalışmamız gereken işler bunlar. Beşiktaş ve Türk futbolu için görüşmeler yaptık çok da olumlu geçti. Futbol takımımız Japonya'ya gidecek sezon sonu ama Malezya - Japonya'da yapma ihtimalimiz çok yüksek. Meyvelerini alacağız yakın zamanda umarım. Kulüpler Bİrliği'nin çatısı altında bulunan kulüplerin ve Futbol Federasyonu'nun bu niyette olmasıyla kısa sürede meyvelerini alacağız." dedi.

"BEŞİKTAŞ MAÇLARI CANLI YAYINLANIYORDU"

Kagawa'nın saha dışı etkisine değinen idareci, "Biz Japonya'da Beşiktaş'ı tanıtma çalışmalarına Kagawa'nın transferinden önce başlamıştık. Mainichi Grup'la bu sene ekim ayında Türkiye'de lansman yapmıştık. Onlar bizi orada yeterince tanıtıyorlar zaten. Bundan önce de başladığımız Beşiktaş maçlarının canlı yayınlanması olayını halletmiştik. Japonya'daki yayıncı kuruluşu da ziyaret etmiştik zaten. Kagawa da çok kaliteli bir futbolcu. Pozitif anlamda etki etti bize. Bizim oradaki etkimiz 100 ise Kagawa ile birlikte 200 olmuştur." ifadelerini kullandı.


"TÜRKİYE BUNLARA ÇOK HAZIRLIKLI DEĞİL"

Şenol Güneş'in A Milli Takım'a gidişi için görüşleri sorulan Orman, "Şenol Güneş şu anda Milli Takımımızın hocası ama Beşiktaş'ın teknik direktörü. Şu andaki Milli Takım arasındaki 2 maç için Milli Takım'a hocalık yapacak. Ardından tekrar görevinin başına dönecek. Şu anda Milli Takım'dan bir ücret aldığı yok. Bütün giderleri, her şeyi Beşiktaş tarafından ödeniyor. Sözleşmemiz Mayıs ayında bitiyor. Haziran ayında da Milli Takım'da profesyonel olarak göreve başlayacak. Şu anda Milli Takım'ın başında ve biz de bununla gurur duyuyoruz. Türkiye bunlara çok hazırlıklı değil esasında. Hazırlıklı olmadığı için de aslında duygusal kırılmalar yaşanıyor. Dünyada bunlar çok olan şeyler. Bayern Münih'in hocası Hynckes, Şampiyonlar Ligi'ni kazandı, Almanya Ligi'nde şampiyon oldu. Bunlar oynanmadan evvel ayrılacağı açıklanmıştı. Guardiola, Bayern Münih'ten ayrılacağı belli olduktan sonra Manchester City'e gideceği belliydi. O da hocalığını yaptı ve şampiyon oldu. Hocamızla kontratımız sezon sonunda bitiyor ve Milli Takım'ın başına geçiyor, sıkıntı yok. Hocamızla ben de aynı temennilerdeyim. İnşallah 2002'de yakaladığımız başarıyı tekrar yakalarız. Bu da hem bana hem de camiama büyük bir gurur olur." cevabını verdi.

"ŞENOL HOCA İLE TAZMİNAT KONUŞMADIK"

Şenol Güneş ile tazminat konuşması olmadığını vurgulayan Beşiktaş başkanı, "Şenol Hoca ile aramızda tazminat konuşması geçmedi. Daha öncesinde biz hocamızla bir basın toplantısı yaptık hatırlarsanız. Bu iddiaların önünü kesmek için yapmıştık. Şenol Güneş'e ben sizle çalışmak istemiyorum dediğim an bırakır zaten. O da bunu söylüyor. Eski dönemlerde hocaların gelip gitmesi olayını çok yaptık biz. Benimle başlayan dönemde biliyorsunuz ki ben hiçbir kontratı bozmadım. Kontrat süresince devam ettik. Çok da verimli sezonlar geçirdik. Şenol Hoca da kontratını tamamlayacak ve ayrılacak. Hiç "benim tazminatımı verin gideyim" tarzı bir konuşmamız olmadı. Bizim gibi iki yakın mesai arkadaşının arasında böyle bir konu geçmedi. Şu anda 8 maçımız var, Rize'ye gideceğiz, Başakşehir gelecek öyle devam eden bir sürecimiz var. Sezonu da bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirme gayreti içinde olacağız."

"HOCANIN FİKRİ DE ÇOK ÖNEMLİYDİ"

Şenol Güneş'i TFF'nin görevlendirdiğini ifade eden Fikret Orman, "Hoca çok diretti 1 Haziran'da Milli Takım görevine başlamak için. Hocanın fikri de çok önemliydi. Biz Langaspor'dan bahsetmiyoruz, Milli Takım'dan bahsediyoruz. Milli Takım'ın alacağı başarılar, ülkemizi çok alakadar ediyor. Ambleminde Türk bayrağı taşıyan tek kulübüz biz." diye konuştu.


Kaynak:Sporx 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER