İnler'de Son Aşama

Finansal Fair Play konusunda ince eleyip sık dokuyan siyah beyazlılar, Gökhan İnler transferi için UEFA'nın onayını bekliyor.

İnler'de Son Aşama

Kara Kartal; Gökhan İnler'in transferinde son noktaya geldi.

Sabah'ın haberine göre orta sahaya takviye yapmak için çalışmalarını sürdüren Kara Kartal, 4 milyon avro isteyen İtalyan kulübüyle yapılan pazarlıklarda rakamı 2.5 milyon avroya kadar indirdi. Napoli'de 2 milyon avro kazanan İnler'e ise 1,6 milyon avro+maç başı ve bonuslarla birlikte, İtalya'da aldığı kadar bir paket sunuldu. Bu teklifle de siyah-beyazlı takımdaki maaş dengesinin bozulmamasına özen gösterildi ve iki tarafla da anlaşma aşamasına gelindi.


UEFA'DAN ONAY ALINACAK

Fikret Orman Finansal Fair Play nedeniyle sıkıntı yaşamamak için UEFA onayını bekliyor. UEFA, Beşiktaş'ın sattığından daha fazla rakama bonservis bedeli ödeyerek transfer yapmasına yasak getirmişti. Beşiktaş, Ba ve Atınç'tan 18 milyon avroluk bir girdi sağladığı için sıkıntı olacağını düşünmüyor. Ancak Orman'ın, titiz davrandığı ve sorun yaşamamak için UEFA'ya İnler transferini soracağı bildirildi. Beşiktaş, UEFA'dan "Ekonomik göstergeleriniz ve transfer politikanız yerinde" cevabı alırsa, İnler transferinin önündeki bütün engeller ortadan kalkacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER