İşte Sergen Yalçın'ın Fenerbahçe planı!

Derbiyi kazanarak Fenerbahçe’yi yarıştan uzaklaştırmak iseteyen Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın, Bulut’un yapabileceği ‘sürprizlere’ karşı ‘tuzaklar’ kurup 3 puan almayı planlıyor. .

İşte Sergen Yalçın'ın Fenerbahçe planı!

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın'ın pazar günü oynanacak Fenerbahçe derbisindeki taktik planı hazır.

Rakip hoca Erol Bulut'un bu maçta kendisini kanıtlamak için her türlü riski alacağını ve sürprizler yapmayı planlayacağını düşünen Yalçın, Bulut'un tüm bu hamlelerine karşılık nasıl bir strateji izleyeceğini de belirledi.

İşte Yalçın'ın derbideki planı:

Stoperlere baskı yapılmayacak. Top kullanmaları ve oyunu geriden başlatmalarına izin verilecek.

Kanat oyuncularının sıfıra inmeleri engellenecek. Tehlikeli yerlerde kesinlikle faul yapılmayacak.

Gustavo geriye itilecek. Ön tarafa yardım getirmesi engellenecek, ileri uçla bağlantısı koparılacak..Takım boyu uzun tutulacak. Paslaşmalar öncelikle üçüncü bölgeye yığılacak.

Pelkas kanada sürülecek, 10 numaraya getirilemeyecek. Yüzü kaleye döndürülmeyecek.

Valencia kenarlardan ceza sahasına sokulmayacak, bu bölgede top alması engellenecek.

Öte yandan Siyah Beyazlı takımın altyapısında yetişen, 100. yıl şampiyonluğunun baş mimarlarından olan Sergen Yalçın tüm hesaplarını şampiyonluk üzerine yaptı.

Deneyimli çalıştırıcı Sergen Yalçın eğer Beşiktaş ile şampiyonluğa ulaşırsa Siyah Beyazlı takımda hem futbolcu olarak hem de teknik direktör olarak şampiyonluk yaşayan ilk isim olacak.

.

Kaynak: Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER