İşte Yalçın'ın derbi taktiği

Beşiktaş'ta tüm gözler yarın oynanacak derbiye çevrilmiş durumda.

İşte Yalçın'ın derbi taktiği

Beşiktaş'ta tüm gözler yarın oynanacak derbiye çevrilmiş durumda.

Mutlak galibiyet parolasıyla sahaya çıkacak olan Siyah-beyazlılarda tek hedef rakibini devirip aradaki puan farkını 5'e çıkarmak.

Karşılaşma öncesi futbolcularla toplantı yapan Sergen Yalçın, oyuncularına şu talimatları verdi;

-Oyunu bizim sahaya yıkarak, işi erken bitirmeye çalışacaklar. Öncelikli hedefleri ilk dakikadan itibaren baskı yapıp, erken gol bulabilmek. Çünkü Malatya deplasmanında 120 dakika oynadılar ve yorgunlar.

-Maç boyunca topa sahip olmaya çalışacaklar. Yorgun oldukları için topa sahip olarak bizi koşturup, yormak isteyecekler. Topu ayağımıza alıp, onları koşturursak, etkili isimlerimizle sonuca gider ve işi bitiririz.

-Çok büyük ihtimalle ortadan saldıracaklar. Feghouli'nin oynayacağını, göbekte oyun kurucu olarak sahaya çıkacağını düşünüyorum. Tüm oyun planları onun üzerinden olacaktır. Onu kilitlersek, işimiz kolaylaşır.

-Kısa pas yapacaklar. Sık ara pas deneyecekler. Özellikle bizim birinci bölgemizdeki hücumlarda kısa ve seri paslarla boşlu yaratmaya çalışacaklar. Ara paslar ile kalemizde gol pozisyonu yaratmaya çalışacaklar.

-Öne çıktıklarında ofsayt taktiği yapacaklar. Bu bizim için önemli bir avantaj olacak. Hızlı oyuncularımıza burada çok iş düşecek. Bu tip pozisyonları golle sonuçlandırabilirsek, zorlu derbiden istediğimizi alırız.

Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER