N'koudou Beşiktaş'a dava açtı!

Ekonomik problemler nedeniyle istediği transferleri yapmakta zorlanan Beşiktaş'ta N'koudou şoku yaşandı.

N'koudou Beşiktaş'a dava açtı!

Ekonomik problemler nedeniyle istediği transferleri yapmakta zorlanan Beşiktaş'ta N'koudou şoku yaşandı.

Oynadığı futbolla ilk 11'in değişmez isimlerinden biri olan Kamerun asıllı Fransız oyuncunun alacakları nedeniyle kulübü FIFA'ya şikayet ettiği, menajerinin de  CAS'ta dava açtığı ortaya çıktı.

Siyah-Beyazlı ekibin konu ile ilgili KAP açıklamasında şu açıklama yapıldı;

"Futbolcu, 247 bin 500 Euro alacağı olduğunu iddia etmiş ve bu bedellerin ödenmesini talep etmiştir. Şirket tarafından davaya cevaplar sunulmuş olup, 26 Kasım 2020 tarihinde şirkete iletilen kısa kararda, şirketin futbolcuya 180 bin 000 Euro'yu 18 Ağustos 2020 tarihinde işleyecek yıllık %5 faizi ile ödemesine hükmedildiği belirtilmiştir. Futbolcunun davada talep ettiği 247 bin 500 Euro'nun 67 bin 500 Euro'luk kısmına ilişkin talebi reddedilmiştir. Yargılama devam etmekte olup, şirket bahsi geçen davaya ilişkin borç tutarını finansal tablolarına yansıtmıştır."

MENAJERİ NE KADAR İSTEDİ?

Şirketin açıklamasında, "N'Koudou'nun menajeri tarafından CAS 2020/O/7409 nezdinde Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ aleyhine açılan davada menajer, taraflar arasında imzalanan menajerlik sözleşmesi gereği 2019-2020 sezonu için kararlaştırılan 135 bin Euro menajerlik ücretinin ödenmediği, ödemenin 45 günden fazla süredir geciktiği, ödemenin 7 gün içerisinde tamamlanması için gönderilen ihtara rağmen ödemenin tamamlandığını belirtmiş, bu nedenle de tüm sözleşme bedeli olan 540 bin Euro'nun muaccel hale (peşin ödenmesi gereken duruma) geldiğini iddia ederek, bu bedelin ödenmesine hükmedilmesini talep etmiştir. Yargılama devam etmekte olup şirket bahsi geçen davaya ilişkin borç tutarını finansal tablolarına yansıtmıştır" denildi.

Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER