O el hareketinden dolayı dava!

Geçtiğimiz yıl Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında oynanan maçın ilk yarısında Beşiktaş'ın futbolcusu Talisca ve Fenerbahçe'nin Kaptanı Volkan Demirel arasında yaşanan ve Anderson Talisca'nın parmak hareketi sebebiyle tartışmalara sebep olan olay ile ilgili soruşturma tamamlandı.

O el hareketinden dolayı dava!
Beşiktaş'ın Brezilyalı yıldız futbolcusu Talisca hakkında '6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair yasaya muhalefet' suçu kapsamında dava açıldı.Volkan Demirel hakkında ise aynı suç kapsamında takipsizlik kararı verildi.
Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında 5 Şubat 2017 günü  oynanan Türkiye Kupası maçında Beşiktaşlı futbolcu Anderson Talisca ve Fenerbahçe'nin Kaptanı Volkan Demirel arasında yaşanan tartışma ile ilgili yürütülen savcılık soruşturması tamamlandı.

Basın suçları savcısı Asım Ekren tarafından 'Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun' çerçevesinde Anderson Talisca ile Volkan Demirel hakkında müşteki şüpheli sıfatıyla soruşturma başlatmıştı.Talisca'nın maç esnasında Fenerbahçe'nin kaptanı Volkan Demirel'e orta parmağını gösterdiği,ardından Volkan Demirel'in maç sonunda Talisca ile soyunma odası koridorlarında tartıştığı iddia edilmişti.

Kaynak : Sabah
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER