Ozan Köprülü: ''Beşiktaş'ta Sergen Yalçın en iyisi olacak''

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ta başarılı teknik direktör Sergen Yalçın'ın yardımcılığını yapan Ozan Köprülü, Türkiye Gazetesi'nden Murad Tamer'e özel açıklamalarda bulundu.

Ozan Köprülü: ''Beşiktaş'ta Sergen Yalçın en iyisi olacak''

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ta yardımcı antrenörlük yapan Ozan Köprülü şu ifadeleri kullandı; “Kendisi çok rahat bir insan ama iş disiplini çok yüksek. İstediğini alana kadar yüzü gülmüyor. Taktik bilgisi çok üst seviyede. Defansı hep önde kurmak istiyor. Oyuncularına en çok söylediği şey ‘Atak’. Sergen Yalçın, Beşiktaş’ı Beşiktaş gibi oynatmaya çalışıyor''

Siyah Beyazlı kulübün altyapısından yetişen ve yıllarca Beşiktaş camiada genç isimleri A Takım’a kazandıran başarılı antrenör Ozan Köprülü, yardımcılığını yaptığı teknik direktör Sergen Yalçın hakkında bilinmeyenleri anlattı.

“Elinde büyüdüm” ifadelerini kullandığı genç teknik adam Yalçın’ın takıma kısa sürede büyük değişim yaşattığını dile getiren Köprülü “Salgın en çok Beşiktaş’ı etkiledi. Takım olarak çok iyi bir hava yakalamıştık. Lig devam etseydi çok daha iyi Beşiktaş izliyor olacaktık çünkü takım giderek arzuladığımız seviyeye yaklaşmıştı” ifadelerini kullandı.  

Sergen Yalçın’la birlikte göreve gelmeleriyle beraber adaptasyonlarının çok kısa sürede gerçekleştiğini belirten Ozan Köprülü şu açıklamada bulundu; “Sanki evimizden hiç ayrılmamışız gibi hissettik. Birbirleriyle çok iyi anlaşan bir teknik kadromuz var. Uyumumuz ve takımdaki atmosfer gerçekten bir aile gibi. Virüs çıkana kadar her şey çok güzel gidiyordu. Şimdi mecburen evde kalmak zorundayız” 

DİSİPLİNİ YÜKSEK

Sergen Yalçın’a futbolcuların çok büyük saygı duyduğunu dile getiren Ozan Köprülü; “Onu tanımayan yabancı futbolcular Vodafone Park’ta binlerce taraftarın geldiği imza töreninden çok etkilendi. Oyuncular onu çok seviyor çünkü Sergen Yalçın’ın bana göre en büyük avantajı, futbolcudan ne istediğini çok net bir şekilde anlatması. Bunu da hangi futbolcuya yapacağını çok iyi biliyor. Sergen Yalçın için bir oyuncudan verim almak çok kolay. Bana göre kendisi kısa süre içinde Türkiye’nin iyi teknik direktörü olacak” ifadelerini kullandı. 

Sergen Hoca’nın sadece futbolcularla değil personel ve malzemecilerle bile çok iyi bir diyaloğa sahip olduğunu dile getiren Köprülü şu sözleri söyledi; “Kendisi çok rahat bir insan ama iş disiplini çok yüksek. İstediğini alana kadar yüzü gülmüyor” 

TAKTİK DAHİSİ

47 yaşındaki deneyimli çalıştırıcı Sergen Yalçın’ın taktik bilgisinin de çok yüksek seviyede olduğuna vurgu yapan Ozan Köprülü şu şekilde konuştu; “Kendisini muazzam geliştirdi. Taktik bilgisini çok üst seviyede olduğunu söylemeliyim. Zaten moral olarak çökmüş bir takımı kısa sürede hangi seviyeye getirdiği ortada. Defansı hep önde kurmak istiyor. Oyuncularına en çok söylediği şey ‘atak’. Top kaptırılınca herkesin nasıl pozisyon alması gerektiğini çok iyi anlatıyor. Kısacası Sergen Yalçın, Beşiktaş’ı Beşiktaş gibi oynatmaya çalışıyor” 

Küresel salgın ilan edilen koronavirüs nedeniyle günlerini evinde geçirdiklerini ama çalışmalara devam ettiklerini belirten genç çalıştırıcı; “Futbolcularla sürekli iletişim hâlindeyiz. Kendilerine verdiğimiz programları yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

PARA KONUŞMAYIZ

Son zamanlarda futbolcuların senelik ücretleri konusunda kulüpte yaşanan gerilim hakkında da görüşler belirten Ozan Köprülü; “Sergen Yalçın göreve gelirken para konuşmadan, evraklara bakmadan imzayı attı. Biz para konuşmayız. Yönetim ve futbolcuların kararlarına da saygılıyız” şeklinde konuştu.

DERBİ AÇIKLAMASI

Galatasaray derbisindeki atmosferin kendilerini çok etkilediğini dile getiren Beşiktaş'ın yardımcı çalıştırıcısı şu ifadelerle sözlerini tamamladı; “Seyirci yoktu, uzun süre yağmur sesinden başka bir şey duymadık. Kimse kimsenin elini sıkmadı. Herkes birbirine öcü gibi bakıyordu. Seyirci olsaydı çok daha iyi bir Beşiktaş olurdu sahada” 

Kaynak: Türkiye Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER