Sergen Yalçın: ''Basit hatalarda futbol cezayı kesiyor''

Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasından Beşiktaş, Altay'a konuk oldu.

Sergen Yalçın: ''Basit hatalarda futbol cezayı kesiyor''

Süper Lig'in 7. haftasında Altay'a 2-1 mağlup olan Beşiktaş'a teknik direktör Sergen Yalçın mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Siyah Beyazlı çalıştırıcı Yalçın'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

"Altay ve Mustafa hocayı tebrik ederim. Oyunun tamamında çok kötü bir oyun olduğunu düşünmüyorum. Golden sonra farkı arttırabilecek pozisyonları yakaladık ama basit hatalarda futbol cezayı kesiyor. Neredeyse pozisyon vermediğimiz yarıda 2 gol yedik."

"Zor bir süreçten geçiyoruz, çözüm yaratmamız gerekiyor. Bu sakatlıkların birçoğu salı ve cumartesi de devam edecek gibi gözüküyor. Pjanic de salı ve cumartesi olmaz, zannetmiyorum. Olduğu kadar."

"Sezonun başında bu kadar arka arkaya oyuncuları oynattığınızda kolay değil. Sürekli aynı oyuncuları oynatmak zorunda kalıyoruz. Rotasyon yapıyoruz, vay öyle mi oynanır, vay böyle mi oynanır. Maalesef değiştirmemiz gerekiyor."

"Aynı grupla bu maçları oynayamazsın, bütün takımı kullanman gerekiyor çünkü biz takımız, herkesi kullandığımız için takım diyorlar. Bunu da atlatırız, kimsenin şüphesi olmasın."

"Sakatlık olsun, skorlar olsun, oyunlar olsun hep başka yerlere bağlıyoruz ama bu fazla maç oynamaktan da, zeminden de olabilir. Oyuncuların kendine bakmadığına katılmıyorum. Konuyla ilgili yorum yaparken, önce hakim olmanız gerekiyor. "

"Bizde hiçbir konuya hakim olmadan çok yorum yapılıyor. Biliyormuş gibi konuşuluyor. Oyuncularımızın hepsi profesyonel. Bizde fazla sakatlık oldu, sezon başı, kısmet böyleymiş."

"Geçen Pjanic'i 65'te oyundan çıkardım, niye çıkardın dediler. Gördün mü niye çıkardığımı?"

"Ajax maçına Batshuayi döner, Larin döner, Rosier zaten cezalı, döner, belki bir de Necip dönebilir, bu kadar. Bugün Pjanic de sakatlandı, olmaz."

"Kaybedilen maçlardan sonra tabii ki bazı performanslardan memnun olmayacağız, bu çok normal ama oyuncularımı kimsenin önüne atamam. Bunlar bizde ve içeride konuşulması gereken şeyler."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER