Sergen Yalçın'dan 'sakatlık' eleştirilerine yanıt!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın teknik direktörü Sergen Yalçın, sakatlıkların aşırı yüklemeye bağlan olduğunun sıkça gündeme gelmesine sert çıktı.

Sergen Yalçın'dan 'sakatlık' eleştirilerine yanıt!

Sakatlıklarla ilgili eleştirilere yanıt veren Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ın teknik direktörü Sergen Yalçın şu ifadeleri kullandı;

"Benim 3. sezonum daha önce böyle bir şey yaşandı mı? Geçen sene çifte kupa kazandık, yine aynı idmanlar ve yükleme vardı. Sakatlıkların tek sebebi oyuncuların dinlenememesi”

Milliyet'te yer alan habere göre; Tam 11 eksikle çıktığı Altay deplasmanında Pjanic, Atiba, Oğuzhan Özyakup ve Salih Uçan'ı da sakatlığa kurban veren Siyah Beyazlı takımda deneyimli çalıştırıcı Sergen Yalçın yaşananlara isyan etti.

Karşılaşmanın ardından yöneticiler ve yardımcılarıyla durum değerlendirmesi yapan Beşiktaşlı çalıştırıcını çarpıcı ifadeler kullandığı ifade edildi.

Takımda üst üste yaşanan adale sakatlıklarına değinen Sergen Yalçın’ın şu ifadeleri kullandığı belirtildi;

“Maalesef kadrodaki çok yorgun olan oyuncularımızı dinlendirme fırsatı bulamıyorum. Çünkü onları dinlendirmek için kenarda oyuncumuz yok. Onlar da darbeye bağlı sakatlıklar yaşadı. Ben niye Pjanic’i ikinci yarılarda oyundan alıyorum? Dinlenebilsin, sakatlanmasın diye. Ancak sonunda Pjanic bile sakatlandı. Juventus ve Barcelona görmüş, oralarda da yoğun maç tempolarına denk gelmiş Pjanic bile sakatlık yaşadı”

Siyah Beyazlı hoca sakatlıklar yüzünden şu an için Ajax karşılaşması kadrosunun belli olmadığını da dile getirdi.

Kale hariç tüm bölgelerde problem yaşadıklarının altını çizen Sergen Yalçın’ın; “Atiba da sakatlandı. Belki maça kadar başta sakatlıklar da olabilir. Maalesef kadrodaki en kritik oyuncuları dinlendirme şansımız olmadı. Önümüzdeki milli araya kadar bu sıkıntıları yaşayacak gibiyiz. Yalnız şunu da kimse unutmasın biz buradan daha da güçlenerek çıkacağız.

Bizim için gelecek karanlık değil. Sakatlıklara gerekçe olarak antrenman ya da yükleme diyorlar. Benim takımda üçüncü sezonum daha önce böyle bir şey yaşandı mı? Geçen sene çifte kupa kazandık. Yine aynı idman yine aynı yükleme vardı. Darbeye bağlı sakatlıklara bir şey diyemeyiz ama adale sakatlıkları tamamen oyuncuları dinlendirememekten kaynaklanıyor” şeklinde konuştuğu ifade ediliyor.

Kaynak: NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER