TFF'nin hükmen kararına Beşiktaş karşı çıktı...

Beşiktaş Kulübü, TFF'nin aldığı hükmen mağlubiyet kararı ile ilgili bir açıklama yaptı.

TFF'nin hükmen kararına Beşiktaş karşı çıktı...

Beşiktaş, Türkiye Futbol Federasyonu'nun takımlardaki corona virüs vaka sayılarına ilişkin sezonun ikinci yarısında uygulanacak hükmen mağlubiyet uygulamasına resmi site üzerinden tepki gösterdi.

İLGİLİ HABER - TFF NE AÇIKLAMIŞTI?

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, kararın sporun ruhundaki yarışma ve yarışarak kaybetme ya da kazanma ilkesine aykırı olduğu belirtildi.

Sezonun ikinci yarısında uygulamaya geçecek kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Federasyonumuzun, Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerini göz önünde bulundurarak statü ve talimatlarda yapmış olduğu değişiklikler, her ne kadar kulüplere birtakım kolaylıklar sağlıyor olsa da bir kulübün Kovid-19 nedeniyle sahaya minimum 9 futbolcuyla çıkamayarak hükmen mağlup sayılacak olması, vicdanlara sığmayacak ve telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara sebebiyet verecektir. Türkiye Futbol Federasyonunu almış oldukları bu kararı yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz."şeklinde konuştu.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'de  konuyla ilgili olarak İtalyada ki ertelenen maçı örnek göstermişti Juventus-Napoli maçında Napoli hükmen yenik sayılmış ve Napoli karara itiraz etmiş itiraz kabul edilip maç ileri bir tarihe ertelenmişti .

Kaynak:Ntvspor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER