Ümit Öztürk Beşiktaş maçını anlattı !

Konyaspor - Beşiktaş maçının hakemi Ümit Öztürk, tartışmalı maça dair açıklamalarda bulundu..

Ümit Öztürk Beşiktaş maçını anlattı !
Atiker Konyaspor - Beşiktaş maçının hakemi Ümit Öztürk, maça ve tartışmalı pozisyonlara dair açıklamalarda bulundu..

Ümit Öztürk'ün Beyaz TV mikrofonlarına yaptığı açıklamanın satır başları ise şu şekilde;.

"PEPE BANA TEŞEKKÜR ETTİ"

"Pepe, futbol kariyerinde en üst düzeyde oynamış oyuncu. Maçın ardından soyunma odasına gelip bana teşekkür etti. Gökhan Gönül çok yardımcı oldu Allah razı olsun. "
.
"Benim için üst düzey maç oldu. Böyle futbol güzel olunca benim gibi her hakem zevk alır. Biraz sertlik oldu 12 sarı ve 1 kırmızı kart çıkardım.".

"VIDA'NIN ISRARLARI OLDU"
"Domagoj Vida'nın penaltı pozisyonunda itirazları oldu. 'Bariz gol şansı yok' falan gibi. O anki oyuncu psikolojisinden olabilir. "
.
"Ama kaleci bile yok arkasında. Sarı da kırmızı da görse sadece bir maç oynamayacak. Ayrıca değişen kural bütün pozisyonları kapsamıyor.".

"UĞUR'UN KOLU MEDEL'İN OMZUNDAYDI"

"Gary Medel'in ikinci yarıda Uğur Demirok'u düşürmesinin ardından penaltı kararı verdim. Uğur uzun boylu olduğundan kolu Medel'in omuzunda."
.
"Biraz tahrik etti ama Medel onu çekti. VAR'a baktım ve doğru karar verdiğimi teyit ettim.".

"LJAJIC'IN POZİSYONUNU İYİ FARK ETTİM"

"Adem Ljajic'i tartışılan pozisyonda çok iyi gördüm. Maçtaki pozisyon sırasında Konyasporlu futbolcu Volkan Fındıklı, Ljajic'in ayak üstüne basıyor. Bilek veya daha yukarı bassa direkt oyundan atacaktım. Ama kötü ve gereksiz fauldü."
.
"HİÇBİR HAKEM AYAĞINA SIKMAZ!"

"Hiçbir hakem ayağına sıkmaz. VAR olsun diğer konuşmalar olsun hepsi görüntülü ve ses kayıtlı. Mete hocanın VAR odasında tepki gösterdiği görüntüsünün sebebini söyleyeyim."
.
"Ben o esnada ekrana bakıyorum. Diğer hakemler de bir şeyler deyince Mete hoca, 'Yahu bir susun da Ümit ile konuşuyorum' dedi.".

"OFSAYTI GÖRDÜM AMA..."

Ofsayt pozisyonu için de şunu söylemem gerekir. O pozisyon, Konyaspor'un penaltı dakikasında değildi. Daha önceydi. Ofsayt olduğunu gördüm ancak top dışarı çıktığından aut ile devam ettirdik.".

"BAŞKANLAR HAKEMLERE KARŞI İYİLER"

"Tüm kulüp başkanları hakemlere karşı çok iyiler. Mesela geçenlerde Fikret Orman başkan, 'Hakemler çok iyi çocuklar. Kasıt aramıyorum' dedi."
.
"Bizler çok mutlu olduk tabii. Elbette hatalarımız oluyor. Kimse hata yapmak eyyam yapmak için sahaya çıkmaz. Konya-Beşiktaş maçında belki ufak tefek yanlışlar olabilir. Kesinlikle vicdanen rahatım.".
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER