VİNCENT ABOUBAKAR AÇIKLAMALAR

Beşiktaş Futbol A.Ş.’nin transfer görüşmelerine başladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirdiği Vincent Aboubakar, BJK TV canlı yayınına katıldı.

VİNCENT ABOUBAKAR AÇIKLAMALAR

"Öncelikle bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Menajerim, Porto ve Beşiktaş’ın gayretleriyle transferim gerçekleşti. Havalimanında karşılama muhteşemdi. Tüylerim diken diken oldu. Taraftarlarımıza da geldikleri için teşekkür ediyorum.

Daha önce buraya gelmemiştim. Tanımıyordum. Araştırdım, bilgiler aldım. Ricardo ile birlikte oynadım. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Kulübün sportif ve idari hedefleri bu tercihi yapmamdaki en büyük etken oldu.

Ricardo’nun ve Talisca’nın varlıkları çok önemli. Benzer kültürlere sahibiz. Takımdaki diğer oyuncuların da alışmamda yardımları olacak.

Daniel Amokachi’yi oyunculuk döneminden pek hatırlamıyorum. Yaşımdan dolayı çok fazla hatırlamıyorum. Taraftarlarımız şuna inansın; en az onun gibi mücadele etmeye çalışacağım.

Şampiyonlar Ligi tecrübesi yaşamış bir oyuncuyum. Şampiyonlar Ligi’nde hazırlık dönemi çok önemli. Ciddi şekilde hazırlanmanız gerekiyor. İşi sıkı tutup iyi hazırlanmamız lazım.

Dinamo Kiev’e attığım goller çok önemliydi. Grup aşamasında ilk maçtı. O goller diğerlerinden daha önemli.

Gol için sayı veremiyorum. Sayı vermem mümkün değil. Ama atabildiğim kadar gol atmak istiyorum.

Kendi futboluma not vermeyeyim. Taraftarlarımız izledikçe onlar kendi kararlarını, notlarını verirler.

Beşiktaş’ta 9 numarayı giyeceğim. Hep 9 giydim. Bir anlamı yok. Burada da 9 numara boş olduğundan tercih ettim.

Ricardo benim çok iyi arkadaşım. Harika bir karakteri, çok iyi bir kalbi var. Futbolculuğu ile ilgili bir şey söylememe gerek yok tam bir fenomen.

İki özelliğimi ön plana çıkarabilirim. Patlama ve forvet olduğumdan dolayı iç güdü özelliğimi ön plana çıkarabilirim.

Taraftarın gösterdiği ilgi benim için şaşırtıcı. Karşılamada da gördüm. Kulübe ve oyunculara gösterdikleri ilgi çok güzel. Bu gerçekten şaşırtıcı bir şey.

Bazı insanlar bana anlattılar. Ben takımla antrenman yaptıkça o felsefenin içine katıldıkça katkım daha da artacaktır." 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER