AKŞAM Gazetesinin özel haberine göre;

Forvet hattına Wout Weghorst, Jackson Muleka ve eski milli oyuncusu Cenk Tosun'u transfer eden Siyah Beyazlı ekip, bu mevkiye bir takviyede bulunmanın planalrını yapıyor..

Beşiktaş, 2020 senesinde Bundesliga ekibi Stuttgart altyapısına transfer olan Mirhan İnan'ı renklerine bağlamak için girişimlerini hızlandırdığı ifade edildi. Beşiktaş, Alman temsilcisi ile kontratı sona eren genç gurbetçi  oyuncu ile anlaşma aşamasına geldiği aktarıldı.

1.88'lik boyu ve hızlı yapısı ile Norveçli Haaland'ı andıran 19 yaşındaki genç  forvet oyuncusu için 'Türk Haaland' yorumlarında bulunulurken, futbolcunun Türkiye U19 yaş grubunda da bulunması dikkatli gözlerden kaçmadı.

Mirhan, milli takım forması altında çıktığı 5 maçta 1 gol atma başarısı gösterdi. Santrfor bölgesinde forma giyen genç futbolcu ayrıca on numara bölgesinde de görev yapabilmektedir.

Babası Necmettin İnan, Almanya'da Reutlingen, TSV Glems, Soldenfi ngen ve Metzingen gibi takımalarda yardımcı antrenör ve teknik direktör olarak görevde bulundu. Ayrıca Necmettin İnan uzun seneler Türkiye'de profesyonel olarak futbol oynamıştır.