Bu sezon UEFA Avrupa Konferans Ligi ön elemelerine katılacak olan Beşiktaş, transfer çalışmalarına hız verdi. Birçok oyuncuyla görüşen siyah beyazlılada kısa süre içerisinde KAP açıklaması beklenen yıldız isim heyecan yaratırken öncelikli mevki olarak belirlenen stoperde ise plan değişikliğine gidildi. Ayrıca takviye konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor. Son dakika Beşiktaş haberleri burada yer almaktadır.

besiktasta_redmond_uzuntusu_1684743800_3772

Redmond'da sorun var

Geçen sezonun özellikle son döneminde büyük bir çıkış yakalayarak adeta uçuşa geçen Nathan Redmond, Southampton ile kontratı bittikten sonra boşa çıktı. Serbest statüden Beşiktaş ile görüşen Jamaika asıllı futbolcu için siyah beyazlılar oldukça istekliydi ancak çıkan sorun tat kaçırdı. Daha önce 50 milyon euro piyasa değerine ulaşan deneyimli kanat oyuncusunun eşinin doğum yapması nedeniyle İstanbul'a gelmeye sıcak bakmıyor. 'Yenge' sorunu için ikna turları sürüyor. 

daler-kuzyaev-zenit-st-petersburg-1592247812-41522

Kuzyaev Beşiktaş'ı tercih etmedi

Beşiktaş'ın bir süredir peşinde koştuğu isimlerden biri de Daler Kuzyaev olmuştu. Rus ekibi Zenit'ten ayrılan yıldız futbolcuyla iletişime geçen ve pazaralık masasına oturan siyah beyazlılar hiç de beklemediği bir cevapla karşılaştı. Kuzyaev, yönetime teşekkür ederek şansını Fransa'da denemek istediğini, Ligue 1'de oynamanın kendisi için daha cazip olduğunu iletti.

besiktas-lyanco-vojnovic-2068165

Hedef Lyanco

Stoper tandemine önemli bir ismi kadrosuna katmak isteyen Beşiktaş'ın son adayı Lyanco oldu. Şenol Güneş'in verdiği rapor doğrultusunda ilerleyen Kara Kartal, Southampton'a satın alma opsiyonu ile birlikte kiralık önerisinde bulundu. Bonservisi ise 8 milyon euro olarak belirledi. Ancak şu ana kadar anlaşma sağlanamadı. Gözler İngiltere'den gelecek habere çevrildi.

amartey-1

Amartey'i liste dışı bıraktı

Lyanco'yu stopere getirmek isteyen Beşiktaş'ta en güçlü aday konumunda bulunan Daniel Amartey devre dışı kaldı. İlerleyen yaşının yanı sıra dağınık görüntüsü ve defansa arkasına çok fazla adam kaçırması nedeniyle sorun yaşatabilmesi Ganalı oyuncunun dezavantajı oldu. Ayrıca Afrika Kupası'nda yer alma ihtimali de siyah beyazlılardaki diğer Afrikalı oyuncuların fazlalığı nedeniyle problem yaşatacak boyutta olduğundan bu süreçten şu anlık çekilme kararı alındı.