Süprprizlerin turnuvası olarak nitelendirilmeye başlatan Katar Dünya Kupası'nda Arjantin, Hırvatistan, Fas ve Fransa yarı finale yükseldi. Merakla beklenen yarı final maçlarında Arjantin - Hırvatistan ve Fas - Fransa final için mücadele edecek. Öte tarafttan süper lig bu turnuvaya onlarca futbolcu gönderirken maçlar öncesinde Türkiye'de en avantajlı takım ise Beşiktaş oldu. 

Beşiktaş'ın başına talih kuşu kondu

Süper ligin köklü takımı Beşiktaş, Katar'a gönderdiği sporcularından şu ana kadar mühim bir gelir elde etti. FİFA'nın Katar'a oyuncu gönderen kulüp takımlarına tediye gerçekleştirmesi sonucunda Kara Kartal, şu ana kadar 700 bin dolar parayı kasasına koydu. 

Hollandı futbolcusu Wout Weghorst Hollanda Milli Takımı'na gitti.Kevin N'Koudou Kamerun Milli Takımı'na gitti. Romain Saiss Fas Milli Takımı'na gitti. Atiba Hutchinson ise Kanada Milli Takımı'na gitti.

Dünya Kupası'na 4 futbolcu gönderen Beşiktaş, bir Dünya Kupası'na ilk kez 4 futbolcusunu gönderdi. Siyah beyazlı kulüp 2018 yılında ise 3 oyuncusunu kupaya göndermişti. Dünya Kupası için FİFA'nın gönderdiği paranın haricinde Hollandalı Weghorst ve Faslı Saiss'in performansı da göz doldurdu. Yaşlarını almalarına rağmen bu iki ismin birçok kulübün radarına girdiği öğrenildi.