Sezonu 3'üncü tamamlayarak UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde mücadele edecek Beşiktaş,3 kulvarda başarılı olabilmek adına kolları sıvadı. Kara Kartal, kadrosuna yapacağı takviyeler konusunda kısa sürede imzaları atmayı beklerken iki yıldızdan gelen haberle adeta şoke oldu.

fc211a8284f4496d85db405fd0713262

Yerlide Yusuf Yazıcı

Beşiktaş'ın orta saha rotasyonuna eklemek istediği yerli isimlerin ilki Yusuf Yazıcı'ydı. Trabzonspor'da geçirdiği kötü sezonun ardından Şenol Güneş ve Burak Yılmaz'In görüşme sağladığı milli futbolcuya eski günlerine dönebilmesi için fırsat sunulmuştu. Ancak Lille'in bordo mavililere ödemesi gereken 20 milyon euroluk tazminat gerekliliğinin yanı sıra menajeri Adem Cebeci'den de açıklama geldi.

yy-97

Önce Trabzonspor

Cebeci, Yusuf´u isteyenlere Trabzonspor´u işaret ederek;, "Galatasaray ve Beşiktaş´tan bize resmi bir teklif gelmedi. Gelse bile Trabzonspor ile hem yazılı hem de gönülden bağı var. Yusuf hülle transfer işine girmez. Türkiye´den isteyen bir kulüp varsa önce Trabzonspor ile anlaşması gerekiyor. Trabzonspor´un rızasını almadan Yusuf Türkiye´den bir kulübe gitmez. İkimiz de sözleşme feshet, gel git olayına girmeyiz. İsteyen varsa Trabzonspor´la anlaşmalı. Avrupa´da kalmayı, kariyerini burada sürdürmeyi istiyor. Onu isteyen bazı kulüpler var. Rusya ve Arabistan liginden de ilgi var, kulübüyle temastalar. Sanırım 10 güne kadar belli olur" diye konuştu.

yusuf-yazici-uefa-avrupa-ligi-nde-en-cok-gol-13954443_amp

Hakkımızı alırız

Dün İstanbul'da basın mensuplarının karşısına çıkan Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan da milli futbolcu hakkındaki soruya ise; "Yusuf karakterli çocuk. Bizi devre dışı bırakacak bir harekete girmez. Hakkımız neyse de almasını biliriz" ifadelerini kullandı.

daler-kuzyaev-zenit-st-petersburg-1592247812-41522

İkinci şok Kuzyaev

Sözleşmesinin sona erdiği Zenit'ten ayrılma kararı alan Kuzyaev'den de olumsuz dönüş geldi. Ceyhun Kazancı'nın "aşama kaydettik" dediği Rus futbolcu tercihini Fransa'dan yana kullanacağını iletti. Beşiktaş rotasını farklı oyunculara çevirdi.